Tusk: Miałem wrażenie, że Gowin ubiega się o wygraną, ale nie w PO

- Czy to fortunne rozpoczęcie kampanii, ocenią wyborcy - powiedział Donald Tusk o napisanym przez Jarosława Gowina liście, w którym polityk twierdzi, że w PO ?sytuacja się pogarsza?. - Każdy wybiera takie metody, jakie uważa za stosowne - dodał premier.

- Nie będę komentował działań moich konkurentów w nadchodzącej kampanii wyborczej - powiedział Donald Tusk podczas dzisiejszej konferencji prasowej. - Z zadowoleniem witam fakt, że się oni pojawiają - dodał. Premier podkreślił, że odpowiada mu, iż w PO znaleźli się politycy, którzy zamierzają ubiegać się o tytuł szefa partii. - Prawdziwa realna konkurencja czyni wybory sensownymi - stwierdził.

Premier odniósł się także do treści listu otwartego , który Jarosław Gowin wystosował do członków PO. "Niestety, wszyscy widzimy, że sytuacja wyraźnie się pogarsza. Tempo wzrostu gospodarczego maleje. Szybko rośnie bezrobocie" - napisał polityk w liście.

- Czy to fortunne rozpoczęcie kampanii, ocenią wyborcy - stwierdził Donald Tusk. - Ja czytając list Jarosława Gowina miałem wrażenie, że jest to polityk, który ubiega się o wygrana, ale w innej partii politycznej. Każdy wybiera takie metody, jakie uważa za stosowne - podkreślił.

Więcej o: