Chcieli wręczyć Niesiołowskiemu kosz ze szczawiem. Poseł rzuca go na podłogę [WIDEO]

- Wykład Stefana Niesiołowskiego został zakłócony przez agresywnych bojówkarzy PiS i działaczy klubu ?Gazety Polskiej? - napisała portalowi Gazeta.pl Kinga Gajewska, przewodniczącą Organizacji Młodzieżowej PO. - Osoby te przyjechały z oddalonego aż o 70 km Otwocka, aby w wulgarny sposób obrazić PO i jej przedstawiciela - dodała. Serwis Gazetapolska.pl opublikował wideo z tego wydarzenia.

Jak poinformowała nas Kinga Gajewska, stowarzyszenie Młodzi Demokraci zorganizowało w Centrum Kultury w Błoniu spotkanie posła Stefana Niesiołowskiego z mieszkańcami miasta. 20-minutowy wykład posła poświęcony był aktualnej sytuacji politycznej w kraju. Jak twierdzi przewodnicząca Organizacji Młodzieżowej PO, spotkanie zostało zakłócone przez młodych działaczy PiS i klubu "Gazety Polskiej".

"Działacze Prawa i Sprawiedliwości zadawali pytania, następnie gwiżdżąc i krzycząc, nie pozwalali udzielić odpowiedzi" - napisała Gajewska na Alert24.pl . - Po wymuszeniu zakończenia spotkania okrążyli naszego gościa, wykrzykując obraźliwe slogany i wręczając mu koszyk ze szczawiem. Poseł nie przyjął podarunku, ale bojówkarze kilkakrotnie starali się posłowi wepchnąć go w ręce. Operator kamery i działacze "Gazety Polskiej" kilkakrotnie popchnęli gościa i prowadzącą spotkanie - dodała.

 

Obecny na miejscu kamerzysta "Gazety Polskiej" zarejestrował fragmenty tego wydarzenia. Nakręcony przez niego film opublikowano na stronie internetowej gazety .

Na wideo widać m.in., jak grupa młodych ludzi blokuje Niesiołowskiemu drogę i próbuje przekazać mu kosz ze szczawiem, który oburzony polityk odrzuca. Jak podkreśliła działaczka PO, Stefanowi Niesiołowskiemu i organizatorom spotkania z pomocą przyszli mieszkańcy Błonia, "którzy nie pozwolili, aby ich gościom stała się krzywda".

Więcej o: