PO znów przegrywa. Tym razem w sondażu TNS

To już drugi dziś sondaż poparcia partii politycznych, w którym Platforma Obywatelska przegrywa z Prawem i Sprawiedliwością. Tym razem w badaniu TNS Polska na zlecenie programu ?Forum? PiS z wynikiem 34 proc. poparcia o 2 pkt proc. wyprzedza Platformę Obywatelską, na którą głosować chce 32 proc. wyborców - podaje serwis TVP Info.

Trzecie miejsce zajmuje SLD z poparciem 15 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze partia Janusza Palikota (7 proc.) i Polskie Stronnictwo Ludowe (6 proc.).

W porównaniu z poprzednim miesiącem poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wzrosło o 1 pkt proc., zaś na Platformę głosowałoby o 2 pkt proc. ankietowanych mniej. Wzrosło poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na który dziś swój głos oddałoby 15 proc. badanych (w kwietniu 13 proc.).

Według najnowszego sondażu TNS Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry - Polska Jest Najważniejsza i Nowa Prawica dziś nie mogłyby liczyć na miejsca w Sejmie.

Więcej na stronie TVP Info .

Jeszcze wyraźniejszą porażkę PO pokazuje sondaż CBOS. Według badania na PiS zagłosowałoby w maju 26 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach parlamentarnych, na PO głos oddałoby 23 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie: SLD - z 9-proc. poparciem - i PSL, które w sondażu otrzymało 6 proc.

Według sondażu poza Sejmem pozostałyby m.in. Ruch Palikota, który otrzymał 4 proc. poparcia wśród osób zdecydowanych na udział w wyborach, oraz Solidarna Polska, na którą zagłosowałoby 2 proc.

Poparcie dla PiS wzrosło w porównaniu z poprzednim sondażem - z kwietnia - o 3 pkt proc. Z kolei grupa deklarujących głosowanie na PO zmniejszyła się o 2 pkt proc.

Odnotowując zmianę lidera rankingu, CBOS zauważa, że PiS po raz pierwszy od września 2007 r. zdobył najwięcej głosów zdeklarowanych uczestników wyborów.

Więcej o: