Sondaż CBOS: PiS wygrywa z PO. Platforma notuje najniższe poparcie od 8 lat

PiS po raz pierwszy od 2007 roku wysuwa się na prowadzenie w sondażu CBOS, PO notuje z kolei najniższe poparcie od 8 lat - wynika z najnowszego sondażu, który opisuje serwis 300polityka.pl.

Według sondażu na PiS oddałoby swój głos 26 proc. potencjalnych uczestników wyborów. W porównaniu z kwietniem poparcie dla tej partii wzrosło o 3 punkty procentowe. Na PO, która znalazła się na drugim miejscu, zagłosowałoby 23 proc. ankietowanych. W porównaniu z kwietniem poparcie dla Platformy spadło o 2 punkty procentowe. Ponadto ostatni raz tak słaby wynik w sondażu CBOS PO uzyskała w 2005 roku, czyli aż 8 lat temu.

Na trzecim miejscu w rankingu CBOS znalazło się SLD, popierane przez 9 proc. zdeklarowanych uczestników głosowania. PSL po raz trzeci z rzędu uzyskało poparcie 6 proc. potencjalnych wyborców. Ruch Palikota z kolei nie wszedłby do Sejmu, zdobywając 4 proc. głosów (2 proc. więcej niż w kwietniu). Solidarna Polska oraz Nowa Prawica uzyskały w sondażu CBOS poparcie na poziomie 2 proc. głosów, PJN i PPP - na poziomie 1 procentu.

Więcej w serwisie 300polityka.pl >>

Więcej o: