Piecha przeprasza za wypowiedź o Jolie. "Pospiesznie wypowiedziane sądy..."

- Swoją wczorajszą wypowiedź w radiu TOK FM uważam za dalece niefortunną - napisał w oświadczeniu rozesłanym do mediów senator PiS Bolesław Piecha. Odniósł się do słów z audycji "Godziny szczytu", w której powiedział, że prewencyjna mastektomia Angeliny Jolie to "event".

A chodzi o wypowiedź, którą wiele osób uznało za skandaliczną - zapytany w Radiu TOK FM o społeczne skutki tak otwartego przyznania się Angeliny Jolie do prewencyjnej mastektomii obu piersi, Piecha stwierdził: - Mamy do czynienia z pewnym eventem; pewnym dziwnym miksem: pewnie pani Jolie nie wygląda mniej sexy, ponieważ wszczepiła sobie implanty.

Senator kontynuował: - A co, jakby się dowiedziała, że ten antygen może wskazywać na duże ryzyko jajnika? Wytnie sobie jajniki? A gdybyśmy myśleli o raku szyjki macicy, to co? Nie lepiej urodzić jedno dziecko i wyciąć sobie macicę? Nie dajmy się zwariować.

"Przepraszam"

Dzisiaj Bolesław Piecha przeprasza. W rozesłanym do mediów komunikacie napisał: "Pragnę oświadczyć, że swoją wczorajszą wypowiedź w radiu TOK FM uważam za dalece niefortunną. Pospiesznie wypowiedziane sądy, choć zbudowane na mojej lekarskiej wiedzy, były ubrane w niewłaściwe słowa. Przepraszam wszystkich, których forma mojej wypowiedzi uraziła i dotknęła.

 

Skąd tyle jadu? [KOMENTARZ NA BLOGU]

Więcej o: