"Polska weszła do Unii w... yyy... 1992 lub 1993 roku". Politycy zdają maturę

Jak politycy poradziliby sobie z pytaniami maturalnymi? Reporterzy Uniwerek.tv sprawdzili to w Sejmie. Posłowie, odwrotnie niż na co dzień, uciekali przed kamerą. Ci, którzy zmierzyli się z pytaniami, mówiąc delikatnie, nie wypadli najlepiej.

Polityków w Sejmie przepytywali studenci z telewizji internetowej Uniwersytetu Warszawskiego. Zadawali pytania m.in. z wiedzy o społeczeństwie.

Poważne trudności politykom sprawiło nawet pytanie o datę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. - Mamy okrągłą rocznicę, tak? - szukała odpowiedzi Beata Szydło z PiS. - Osiemdziesiąty, przepraszam, 1992 lub 1993 rok... kiepsko - podsumowała posłanka. - O przepraszam, Polska weszła później, 20 lat temu zaczęła obowiązywać waluta euro - powiedziała. W rzeczywistości Euro zostało przyjęte 1995 roku, a w formie gotówkowej wprowadzone zostało w 2002 roku.

Z kolei poseł SLD Grzegorz Napieralski nie poradził sobie z pytaniem o datę pierwszego rozbioru Polski. - W daty mnie nie weźmiecie. Jeden z naszych polityków dał się już kiedyś wmanewrować i skończyło się Powstaniem Warszawskim - przypomniał wypowiedź rzecznika SLD Dariusza Jońskiego, który stwierdził, że Powstanie miało miejsce w 1988 roku.

 
Więcej o: