Hakerzy włamali się na stronę prezydenta Sopotu. "Donaldzie, Twój czas się skończył"

Grupa hakerów kryjąca się pod nazwą Cryptex Team włamała się na stronę internetową prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Komputerowi dowcipnisie umieścili na stronie m.in. zdjęcie czerwonego diabełka z napisem "Hacked". Ale uderzyli też politycznie: umieścili informację, że Katarzyna Tusk kupiła molo w Sopocie - za pieniądze z Amber Gold. Zaatakowali też samego premiera.

"Tutaj był Cryptex Team. Koniec tyranii. Nadchodzi wolność" - takiej treści wiadomość pojawiła się na stronie prezydenta Sopotu. W serwisie Jacka Karnowskiego pojawiła się też informacja "Sopockie molo sprzedanie za gotówkę pani Katarzynie Tusk za pieniążki z afery Amber Gold".

"Pani premierówna zakupiła w miniony weekend na własność sopockie molo. Cena? A czy to ważne? Z pieniążków z afery Amber Gold cena nie gra tutaj roli. Pani Kasia planuje przemienić molo na swoją prywatną galerię, w której będzie można oglądać jej zdjęcia. W większości robione nowym Samsuniem Galaxy" - głosi wiadomość.

Najwyraźniej hakerzy wzięli na celownik znaną z bloga o modzie córkę premiera Donalda Tuska. Inne efekty ich działalności to widoczne na stronie ciągi znaków, nieukładające się w żadną czytelną wiadomość.

"Donaldzie, Twój czas się skończył"

Ale jest też i element polityczny. "Donaldzie, Twój czas się skończył. WOLNOŚĆ. Fuck all GOV, Fuck Tusk ("piep.... rząd, piep... Tuska") - napisali sieciowi włamywacze. Dodali też apel: "Drodzy bracia i siostry. Jak długo będziecie znosić tyranię panującą w naszym kraju?" i groźbę skierowaną do rządzących: "Mamy dość waszych afer. Idziemy po was".

Więcej o: