Hiszpania. Wpadł przestępca z brytyjskiej top listy poszukiwanych

Jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Wielkiej Brytanii został ujęty, kiedy odpoczywał w swojej luksusowej willi w Costa Blanca w Hiszpanii - donosi BBC News. 31-latek ukrywał się od 2009 roku

31-letni Andrew Moran z Manchesteru w 2005 roku wraz z kilkoma wspólnikami napadł na strażników Poczty Królewskiej w miejscowości Colne i ukradł im 25 tys. funtów. Policja aresztowała go dopiero w 2009 roku, jednak mężczyźnie udało się uciec, zanim został skazany.

Przez kolejne lata Moranowi udało się uniknąć złapania dzięki fałszywym dowodom tożsamości, którymi się posługiwał, oraz częstym zmianom wyglądu. W końcu jednak, dzięki współpracy brytyjskiej i hiszpańskiej policji, udało się go namierzyć.

Przestępca został ujęty przez antyterrorystów w piątek, kiedy opalał się w swojej luksusowej posiadłości w Costa Blanca w Hiszpanii. W trakcie zatrzymania 31-latek próbował uciec, jednak mu się to nie udało. W jego willi policjanci znaleźli kilkanaście telefonów komórkowych, pistolety z amunicją i maczety.

Moran znajdował się na top liście najbardziej poszukiwanych w Wielkiej Brytanii przestępców. Jak informuje BBC News, w listopadzie ubiegłego roku policji prawie udało się go zatrzymać. Podczas pościgu na jednej z hiszpańskich autostrad staranował on jednak dwa radiowozy i uciekł.