"Newsweek": Słowa Hofmana mogą oznaczać, że prezes PiS popełnił przestępstwo

- Jeśli traktować słowa Hofmana poważnie, mogłoby się okazać, że Kaczyński popełnił przestępstwo - czytamy w "Newsweeku". To reakcja na słowa Adama Hofmana, który zarzucił tygodnikowi kłamstwo. To kolejna odsłona między dziennikarzami, a rzecznikiem PiS. Szef klubu tej partii, Mariusz Błaszczak, zapowiada, że sprawa trafi do sądu.

Według informacji opublikowanych przez "Newsweek", za usługi Rafała Roglaskiego, który reprezentował prawnie Jarosława Kaczyńskiego i niektórych członków rodzin smoleńskich, płacił klub PiS. Tygodnik sugeruje, że oznacza to, iż pieniądze te pochodzą ze środków publicznych, ponieważ klub fundusze dostaje z Kancelarii Sejmu. Tym informacjom zaprzeczył Adam Hofman, twierdząc, że pomoc prawna była finansowana ze składek parlamentarzystów partii. - Redaktor Lis zaatakował i znowu trafił kulą w płot - powiedział rzecznik PiS w Radiu ZET.

"Newsweek" reaguje na wystąpienie Hofmana i twierdzi, że "jeśli jego słowa potraktuje się poważnie, może to oznaczać, że Jarosław Kaczyński otrzymał od kolegów z partii kilkadziesiąt tysięcy złotych". A to - zdaniem dziennikarzy tygodnika - mogłoby oznaczać popełnienie przestępstwa przez byłego premiera. - Przyjął korzyść majątkową od swoich partyjnych kolegów w postaci opłacenia jego prawnika i nie wykazał jej w żadnym z sejmowych rejestrów - czytamy w serwisie Newsweek.pl .

Rafał Rogalski za reprezentowanie Jarosława Kaczyńskiego i członków niektórych rodzin smoleńskich otrzymał w sumie 250 tysięcy złotych. "Newsweek" wylicza, że oznacza to, iż wartość wynagrodzenia usług prawnika dla samego prezesa PiS to co najmniej 50 tysięcy złotych.

Błaszczak: Przygotowujemy pozew

Sprawa została poruszona na dzisiejszej konferencji prasowej PiS-u. - "Newsweek" podał nieprawdziwą informację. W związku z tym przygotowujemy pozew wobec tygodnika - powiedział Mariusz Błaszczak. - Umowa z panem Rogalskim był sfinansowana ze składek parlamentarzystów PiS - dodał. Jak poinformował z kolei Adam Hofman, pozew zostanie złożony jeśli "Newsweek" nie opublikuje sprostowania swojego artykułu.

- Pełnomocnictwo Rafałowi Rogalskiemu wystawili przedstawiciele rodzin ofiar tragedii smoleńskiej. Nie jedna konkretna osoba - powiedział Błaszczak. Na pytanie, czy w sytuacji, gdy umowa z klubem ma pełnomocnictwo konkretnej osoby to ta osoba powinna zapłacić podatek od darowizny politycy PiS odpowiedzieli przecząco.

Więcej o: