Papież Franciszek powita dziś w Watykanie papieża Benedykta

Papież Franciszek powita dziś osobiście swego poprzednika na Stolicy Piotrowej, papieża seniora Benedykta, który po 62 dniach pobytu w Castel Gandolfo powróci do Watykanu. Powitanie będzie miało miejsce przed dawnym klasztorem sióstr klauzurowych - Mater Ecclesiae, gdzie papież senior zamieszka na stałe.

Benedykt XVI przybędzie z Castel Gandolfo do Watykanu śmigłowcem około godz. 17. Przy lądowisku dla helikopterów powitają go Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone i dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Angelo Sodano. Następnie papież senior przejedzie samochodem do swojej nowej rezydencji. Informację tę portal Il Sismografo potwierdził w różnych źródłach. st (KAI)

Od czasu swojej rezygnacji 28 lutego tego roku Benedykt XVI był "ukryty dla świata". Mieszkał przez ten czas w papieskiej rezydencji w Castel Gandolfo w pobliżu Rzymu. Zdecydował się na niezwłoczne opuszczenie Watykanu, aby jego obecność nie wpływała w żaden sposób na wybór nowego papieża oraz na pierwsze tygodnie jego pontyfikatu.

Podczas nieobecności Benedykta XVI odbył się remont klasztoru znajdującego się na obrzeżach ogrodów watykańskich. Tam, w małym budynku z własną kaplicą, papież senior zamieszka ze swoim osobistym sekretarzem prał. Georgiem Gaensweinem oraz czterema kobietami konsekrowanymi, które będą się nim opiekować i przygotowywać mu posiłki. W budynku znajdują się również mała biblioteka i pokój dla gościa (przewidziany na wizyty brata Benedykta - prał. Georga Ratzingera).

Więcej o: