Chris Kelly nie żyje. Raper z duetu Kriss Kross miał 34 lata

Jeden z członków hiphopowego duetu Kriss Kross zmarł w centrum medycznym w Atlancie. Miał 34 lata. Zdaniem policji przyczyną jego śmierci prawdopodobnie było przedawkowanie narkotyków.

Chris Kelly był członkiem popularnego w latach 90. młodzieżowego duetu Chris Kross, założonego przez niego wspólnie z Chrisem Smithem. Muzycy zadebiutowali w 1992 r. Ich najbardziej znanym hitem był utwór "Jump". Charakterystyczną cechą muzyków było noszenie ubrań tył naprzód.

Kelly i Smith zostali zostali odkryci w 1991 roku przez 19-letniego wówczas producenta Jermaine Dupri w centrum handlowym w Atlancie. Duet 13-latków swój pierwszy album wydał 31 marca 1992 roku w Stanach Zjednoczonych. Sprzedane zostały cztery miliony płyt, a utwór "Jump" przez osiem tygodni utrzymywał się na szczytach list przebojów.

 

Jak informują służby medyczne w Atlancie, Kelly zmarł ok. godziny 17 czasu lokalnego w jednym ze szpitali w Atlancie. Przyczynę śmierci artysty ma potwierdzić autopsja zwłok. Wstępnie mówi się o przedawkowaniu narkotyków.