Lucyfer i Mafia No Fear na liście 77 imion zakazanych w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia opublikowała listę 77 imion, jakie nie mogą być nadawane dzieciom. Ma to uchronić dzieci przed dziwacznymi pomysłami rodziców - informuje ?The Telegraph?.

W Nowej Zelandii był przypadek rodziców, którzy chcieli nadać dziecku imię Anal. W tej sprawie interweniował departament spraw wewnętrznych. Teraz urzędnicy nie będą już mieli wątpliwości, jakie imiona nie mogą być nadawane.

Zakazany Lucyfer i Mafia

Na liście zakazanych imion znalazły się propozycje, które mogą być uważane za obraźliwe lub ośmieszające. To m.in. Lucyfer, 4real i Mafia No Fear. Zgodnie z nowymi przepisami dziecko nie będzie też mogło być nazwane 2nd (Drugi), 3rd (Trzeci) czy 5th (Piąty).

Na listę trafiły też imiona takie jak Sprawiedliwość. To imię, które należy do najczęściej odrzucanych rodzicielskich pomysłów. Rodzice nie będą mogli też używać jako imion wyrazów oznaczających rangi i tytuły. W Nowej Zelandii nie będzie więc małych Królów i Księżniczek.

W Nowej Zelandii już od pewnego czasu urzędnicy starają się ograniczyć fantazję rodziców. W 2008 roku sąd rodzinny nakazał zmianę imienia 9-letniej dziewczynki. Sędziowie uznali, że Talula Does The Hula From Hawaii jest imieniem ośmieszającym dziecko.

Więcej o: