Deszczowy piątek, od niedzieli więcej słońca [POGODA NA MAJÓWKĘ]

Niestety długi majowy weekend nie będzie okazją do opalania. Będzie pochmurnie i deszczowo, ale dość ciepło. Pogoda poprawi się dopiero w niedzielę.

Ci którzy planowali spędzić majówkę poza domem, powinni się pospieszyć. Ciepło i dość słonecznie będzie jeszcze tylko jutro.

Jutro najcieplej będzie na południu kraju: od 18 st. C w Opolu do 22 st. C w Rzeszowie. Niestety, będzie też pochmurnie, a w Katowicach można spodziewac się deszczu. Slonecznie, choć chłodniej będzie na północy Polski.

W piątek 3 maja będzie deszczowo i pochmurnie. Na południu i południowym wschodzie możliwe burze i porywisty wiatr. Najcieplej nadal będzie na południu: od 18 st. C w Katowicach, do 21 st. C w Rzeszowie. Najzimniej będzie w Gdańsku - tylko 10st. C.

W sobotę pogoda powoli zacznie się poprawiać. Nadal będzie pochmurnie, ale już bez opadów. Słońce pojawi się tylko w północnej części Polski: Gdańsku, Szczecinie i Bydgoszczy. Przejaśniać zacznie się też w Poznaniu.

W niedzielę czeka nas lepsza pogoda. W całej Polsce słońce wyjdzie zza chmur, będzie cieplej i bez opadów. Pochmurnie i wietrznie będzie tylko na południowym wschodzie.

Aktualne prognozy pogody zawsze w serwisie Pogoda.gazeta.pl .

Więcej o: