Pogoda na najbliższy tydzień. Jaka będzie majówka? [PROGNOZA]

Niestety, w najbliższych dniach w Polsce pogoda nie będzie zbyt korzystna dla osób, które już zaczęły długi weekend. Będzie pochmurno i chłodno. Temperatura spadnie najbardziej w najbliższy weekend. Później będzie nieco cieplej, ale prognoza pogody na początek majówki nie jest zbyt optymistyczna.

Jutro w niemal całej Polsce będzie niestety dosyć pochmurno. Będzie też raczej zimno. Na północy i zachodzie temperatura może spaść nawet poniżej 9 st. C. Najcieplej, 24 st. C, będzie w okolicach Krakowa. Niedziela również nie będzie zbyt pogodna. Temperatura nieco się podniesie na północy - 9 st. C, ale spadnie na południu, gdzie maksymalnie wyniesie 20 st. C.

 

Pogoda na niedzielę. Fot. Pogoda.gazeta.pl

Poniedziałek również będzie pochmurny. W okolicach Olsztyna można spodziewać się opadów deszczu. Temperatura wyniesie od 12 st. C w Gdańsku do 22 st. C w Rzeszowie. We wtorek można spodziewać się deszczu w centralnej Polsce. Nad resztą kraju pojawią się chmury. Nadal bez upałów. Na północy kraju temperatura nie podniesie się powyżej 12 st. C, a na południu 22 st. C.

Środa - pierwszy dzień maja - niestety również nie będzie zbyt ciepła. Nad morzem temperatura wyniesie 10 st. C. Na południu utrzyma się na poziomie 16 stopni. Chmur będzie dużo, w Katowicach i Opolu może popadać deszcz.

 

Pogoda na środę. Fot. Pogoda.gazeta.pl

Czwartek będzie nieco bardziej pogodny. Najcieplej na południu - tam temperatura wyniesie nawet 18 st. C. Na drugim końcu kraju chłodniej - 12 st. C. Chmur zacznie ubywać, chociaż w okolicach Bydgoszczy może padać deszcz.

 

Pogoda na czwartek. Fot. Pogoda.gazeta.pl

Zawsze aktualne prognozy pogody w serwisie Pogoda.gazeta.pl

Więcej o: