Gdynia: 1 osoba nie żyje, 11 rannych po zderzeniu tira z trolejbusem

Jedna osoba zginęła, a 11 rannych zostało przewiezionych do szpitali po zderzeniu ciężarówki z trolejbusem w czwartek rano w Gdyni - poinformowała Małgorzata Omachel z biura prasowego gdyńskiego magistratu. Według policji, nie ma już utrudnień w ruchu.

- Jedenastu rannych trafiło do szpitali w Gdyni, Gdańsku i Wejherowie - powiedziała Omachel. Według rzecznika gdyńskiej policji Michała Rusaka, jedną z osób rannych przetransportowano do szpitala śmigłowcem pogotowia lotniczego. Wcześniej straż pożarna informowała, że w wypadku obrażenia odniosło 15 osób.

Do zderzenia ciężarówki z trolejbusem doszło w samym centrum miasta na zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego w ul. Morską. Według straży pożarnej, to auto ciężarowe uderzyło w trolejbus. Rusak poinformował, że z miejsca zdarzenia odtransportowano uszkodzony trolejbus, rozbita ciężarówka leży pod estakadą kołami do góry. Na miejscu pracują policyjni technicy, ale udało się już przywrócić ruch na ul. Morskiej.

Przyczyną kłopoty z hamulcami? Policja nie chce komentować

Policja nie chce na razie wypowiadać się na temat możliwych przyczyn zdarzenia. - Z zeznań świadków wynika, że ciężarówka z dużą prędkością zjeżdżała z estakady, a jej kierowca nieustannie trąbił. Wynikałoby z tego, że auto mogło mieć kłopoty z hamulcami, ale to tylko przypuszczenia oparte na relacjach - zaznaczył Rusak.

Biuro prasowe gdyńskiego magistratu podało numery telefonów, pod którymi rodziny mogą uzyskać informacje o stanie rannych. Do lekarzy koordynatorów w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku (dawny Szpital Wojewódzki) można dzwonić pod nr tel. 501 865 934, natomiast do lekarzy koordynatorów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego (dawna Akademia Medyczna) - pod nr tel. 695 802 445. Numer do szpitala w Wejherowie to 58 572 76 66, a do Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni - 58 666 56 00.

Więcej o: