Tysiące Polaków zapalą w tym roku marihuanę legalnie?

- Wszystko wskazuje na to, że już w tym roku tysiące rodaków będą mogły zaciągać się dymem ze skrętów zupełnie legalnie. Chodzi o badania naukowe - podaje Newsweek.pl.

Polskie prawo pozwala na zażywanie narkotyków, jeśli są elementem eksperymentu naukowego, czytamy w tygodniku. Badania ma prowadzić BioInfoBank, zajmujący się innowacjami z zakresu informatyki i biotechnologii.

Nowe badania, z zakresu neuropsychologii ma przeprowadzić na grupie wieloletnich palaczy marihuany. Sprawdzane będzie, jak narkotyk wpływa na funkcje poznawcze, sprawność intelektualną oraz relacje społeczne. Plan zakłada, że przebadanych zostanie przynajmniej tysiąc ochotników, choć organizatorzy liczą nawet na 10 tys.

Ludzie po 30, palący od lat

- Chcielibyśmy, żeby byli to ludzie po trzydziestce, palący od wielu lat - mówi Jędrzej Sadowski, prawnik, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia i doradca instytutu BioInfoBank. Sadowski dodaje, że projekt przeprowadzenia badań pozytywnie zaopiniowała już Komisja Bioetyczna działająca przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Uczestnicy będą mogli zgłaszać się forum stworzonego na specjalnej stronie internetowej.

Więcej informacji na stronie Newsweek.pl>>

Więcej o: