Sukces policji. Rozbito największą w historii szajkę zajmującą się hazardem

Największa w historii zorganizowana grupa przestępcza, zajmująca się nielegalnym hazardem, została rozbita - informuje Komenda Główna Policji. Zatrzymano 11 osób, zabezpieczono 1194 terminale internetowe. To efekt akcji Centralnego Biura Śledczego oraz Służby Celnej, w którą zaangażowanych było dwa i pół tysiąca funkcjonariuszy.

W ciągu doby, na terenie całej Polski, działający na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie policjanci i funkcjonariusze Służby Celnej przeprowadzili akcję wymierzoną w nielegalny hazard - czytamy w oficjalnej informacji KGP. W tym czasie przeszukano ponad 800 lokali gastronomicznych, salonów gier oraz stacji paliw i zabezpieczono niemal 1200 terminali internetowych do gry. Ich łączna wartość wyniosła ok. 9,5 miliona złotych.

Zatrzymanych zostało 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej zyski z nielegalnego hazardu. Wśród aresztowanych jest m.in. lider grupy Adam G. Dwóm osobom, w tym liderowi, przedstawiono również zarzut prania brudnych pieniędzy.

To jedna z największych w historii polskiej policji akcji wymierzonych w hazard.

Więcej o: