Serwis internetowy przeprasza za "polowanie na czarownice" po zamachu w Bostonie

Serwis Reddit przeprosił za "polowanie na czarownice", do jakiego doszło po zamachu w Bostonie. Jego użytkownicy założyli wątek, w którym poszukiwali zamachowców. Jako sprawców błędnie zidentyfikowano kilka osób. - Całą okolicę obstawiły media - mówi rodzina jednego z błędnie wskazanych podejrzanych.

Użytkownicy popularnego serwisu Reddit ogłosili poszukiwania sprawców zamachu podczas maratonu, których próbowali identyfikować na podstawie zdjęć wykonanych w Bostonie. Błędnie za zamachowców uznani zostali m.in. 17-letni Salah Barhoun oraz zaginiony 22-letni Sunil Tripathi.

Rodzina Tripathiego po ogromnej liczbie negatywnych komentarzy musiała zamknąć stronę internetową poświęconą poszukiwaniom Sunila. Jego nazwisko pojawiło się w kontekście bostońskiego zamachu na Twitterze i wielu innych stronach. - Niepokoiliśmy się o Sunila, bo te bezpodstawne podejrzenia rozprzestrzeniały się bardzo szybko - powiedziała BBC jego siostra. - Całą okolicę naszego domu obstawiły media, między 3 i 4.30 rano miałam kilkadziesiąt telefonów - dodała.

Intencje były szlachetne, ale.

- Choć zaczęło się od szlachetnych intencji, doszło do niebezpiecznych spekulacji i "polowania na czarownice". To miało bardzo negatywne konsekwencje dla niewinnych osób - przyznaje Reddit. - Analizujemy to, co się stało, by w przyszłości umieć jak najlepiej pomagać w sytuacjach kryzysowych, a nie szkodzić, tak jak tym razem - można przeczytać w oświadczeniu. Przedstawiciele serwisu przeprosili też rodzinę Sunila Tripathiego.

Zamachy w Bostonie: relacja na żywo | strzelanina w Watertown | wykładowca relacjonuje strzelaninę na Twitterze | zdjęcia | kim jest podejrzany | zdjęcia świadków z Twittera

Więcej o: