Żona Tamerlana Carnajewa współpracuje ze śledczymi

Katherine Russell, żona zabitego w strzelaninie podejrzanego o dokonanie zamachów bombowych w Bostonie, pomaga śledczym w dochodzeniu.

- Robi, co może, by pomóc prowadzącym śledztwo - powiedział Amato DeLuca, jeden z jej adwokatów. - Wszystkie te wiadomości o zaangażowaniu jej męża w zamach są dla niej ogromnym szokiem - dodał.

Katherine Russell poznała Tamerlana Carnajewa na Uniwersytecie Suffolk w Bostonie. Rok później rzuciła uczelnię, przeszła na islam, wyszła za Czeczena i urodziła mu córeczkę Zaharę.

Nie układało im się najlepiej. Tamerlan kilka lat temu został aresztowany za pobicie żony. Był podobno zdziwiony, że w Ameryce "nie można nawet dotknąć kobiety". W momentach kryzysowych Katherine wracała do rodziców, Judith i Warrena, którzy wspierali ją, kiedy zdecydowała się zmienić wiarę i zaczęła nosić hidżab.

Prawnik rodziny Amato DeLuca twierdzi, że Russell nie była wtajemniczona w plany męża i nie ma nic wspólnego z tragedią. Oddalili się od siebie w zeszłym roku, kiedy Tamerlan wyjechał na pół roku do Rosji.

Więcej o: