Girzyński: Trzy osoby przeżyły? Na tym zyskuje Macierewicz. Nie ma dogmatu nieomylności

- W PiS nie ma dogmatu o nieomylności Macierewicza. Doceniam ciężką pracę, którą wykonuje Antoni Macierewicz, ale nie ze wszystkim, co głosi, każdy musi się zgadzać. Ufam, że pracuje on w sposób najbardziej profesjonalny, ale wolałbym, żeby głoszone tezy podpierał materiałem dowodowym, który by je uzasadniał w sposób bardziej przekonujący - mówi w rozmowie z ?Rzeczpospolitą? poseł PiS Zbigniew Girzyński.

Według posła PiS na mówieniu o zamachu na życie prezydenta Lecha Kaczyńskiego politycznie najbardziej zyskuje Antoni Macierewicz. - Wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej buduje jego pozycję polityczną. Jeszcze żadnemu politykowi na prawicy samodzielnie nie udało się stworzyć nowego bytu politycznego obok PiS - mówi Girzyński.

- Obserwując scenę polityczną i rosnącą pozycję Macierewicza, budowaną na wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej, gołym okiem widać, że tylko Macierewicz mógłby dzisiaj zbudować nową partię polityczną, która mogłaby osiągnąć sukces - dodaje Girzyński.

Polityk PiS podkreśla, że nie stara się wypchnąć z partii Macierewicza. - Tylko analizuję sytuację polityczną. Mam nadzieję, że Antoni Macierewicz nie założy nowej partii, bo takie działanie osłabiłoby PiS i szkodziło Polsce. Ale nie można mu dzisiaj odmówić potencjału. Macierewicz to ambitny polityk i już kilka razy próbował budować nowe byty polityczne - dodaje.

Cały wywiad możesz przeczytać w "Rzeczpospolitej"

Więcej o: