W najbliższą niedzielę maratony w Londynie i w Warszawie. "Sprawdzamy procedury bezpieczeństwa"

Brytyjska policja sprawdza procedury bezpieczeństwa dla Maratonu Londyńskiego, który jest planowany na najbliższą niedzielę. Impreza w Londynie jest najbliższym po tragicznym maratonie w Bostonie dużym międzynarodowym biegiem. W tę samą niedzielę odbędzie się również maraton w Warszawie.

W zeszłym roku w maratonie w Londynie pobiegło ponad 37 000 biegaczy, widzów i kibiców było jeszcze więcej. - Policja współpracuje z organizatorem imprezy i sprawdza procedury bezpieczeństwa dla niedzielnego biegu. Naszym celem jest zwiększenie obecności sił bezpieczeństwa - powiedział anonimowo przedstawiciel policji.

Organizator londyńskiego biegu Nick Bitel przekazał kondolencje ofiarom wybuchów w Bostonie. - To bardzo smutny dzień dla lekkoatletyki i naszych przyjaciół maratończyków - powiedział Bitel.

W poniedziałek w dwóch wybuchach tuż przed linią mety Maratonu Bostońskiego zginęły co najmniej dwie osoby. Doniesienia o liczbie rannych różnią się. "Boston Globe" podaje, że do szpitali trafiło ponad 100 osób. Według CNN liczba rannych to co najmniej 144.

Zobacz wideo

Tragedia na Maratonie Bostońskim: kluczowe fakty | relacja na żywo | relacje świadków | zdjęcia | poszukiwania sprawców | relacje wideo

Więcej o: