Podziemna osada W USA? Policja odkryła sieć tuneli pod Kansas [WIDEO]

Funkcjonariusze policji z Kansas natrafili na wejście do sieci podziemnych jaskiń i tuneli ciągnących się pod północną częścią miasta i przedmieść. Okazało się, że chronią się w nich bezdomni - informuje serwis Kmbc.com.

Policja natrafiła na wejście do tuneli pod północnym Kansas przypadkiem. Podążali za tropem osób, które ukradły z pobliskiego młyna miedziane kable. Funkcjonariusze, szukając złodziei, dotarli do obozu bezdomnych. Pomiędzy rozstawionymi tam namiotami odkryli przypominający studnię otwór w ziemi.

 

Okazało się, że jest to wejście do szybu, który prowadzi do nieodkrytej wcześniej sieci jaskiń i tuneli, w której prawdopodobnie chronili się bezdomni. Nie wiadomo, czy obecnie ktoś tam mieszka - sprawę bada policja. Szczególny niepokój funkcjonariuszy wzbudziło znalezienie w pobliżu jednego z tuneli pieluchy. - Sprawdzamy, czy tam na dole rzeczywiście są dzieci. To nie jest dla nich bezpieczne środowisko - powiedział Jason Cooley z policji w Kansas.

Na razie nie wiadomo, kto wykopał tunele. Są one wykonane bardzo fachowo, jest jasne, że ich budowa wymagała sporo czasu - czytamy w serwisie Kmbc.com. Po dokładnym sprawdzeniu, czy pod ziemią nie ma żadnych ludzi (za pomocą policyjnego, zdalnie sterowanego robota), policja zamierza zasypać wejście do sieci jaskiń.

Więcej o: