USA: Nie mieli prawa do opieki, więc porwali dzieci i uciekli na Kubę

Małżeństwo z Florydy pozbawione praw rodzicielskich jest podejrzane o porwanie swoich dwóch małych synów i ucieczkę statkiem na Kubę.

Chłopcy, 4-letni Cole i 2-letni Chase, od ubiegłego roku mieszkali z dziadkami, którym sąd wcześniej przekazał nad nimi stałą opiekę. Wczoraj, aby odzyskać dzieci, ojciec chłopców, Joshua Hakken, porwał ich z domu teściowej, którą wcześniej obezwładnił i przywiązał, podało biuro szeryfa w Tampa na Florydzie.

Według informacji, które zdobyło biuro szeryfa, rodzina Hakkenów uciekła z chłopcami statkiem na Kubę. Potwierdza to reporter CNN z Hawany, który widział rodzinę Hakkenów na przystani. Nie chcieli jednak z nikim rozmawiać.

Detektywi podejrzewają, że ojciec, doświadczony żeglarz, dobrze zaplanował porwanie. Kilka tygodni temu kupił łódź, na której uciekli z Florydy.

Hakken stracił prawo do opieki nad synami w zeszłym roku, po tym jak został aresztowany w Luizjanie za posiadanie narkotyków. Ściągnięcie rodziny do Stanów będzie trudne. Kuba nie ma umowy ekstradycyjnej z USA.

Więcej o: