Mamy wiosnę? Czeka nas deszcz i deszcz ze śniegiem

W południowej Polsce można poczuć dziś wiosnę, na północy deszcz i deszcz ze śniegiem. Od jutra pogoda pogorszy się w całym kraju. Do końca tygodnia będzie deszczowo, choć znacznie cieplej.

Słońcem i dodatnią temperaturą (7-8 stopni) mogą się dziś cieszyć mieszkańcy południowej Polski. W północnej połowie kraju chmury, miejscami słabe przelotne opady śniegu, przechodzące od zachodu w przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu. W nocy, zwłaszcza na północy, opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. min. od -5 st. do -1 st., na północnym wschodzie od -8 st. do -5 st.

W piątek we Wrocławiu ma być 16 stopni

Jutro słońce może się pojawić tylko na Mazurach i Podlasiu. Pochmurno na pozostałym obszarze kraju. Do tego z południowego zachodu w głąb kraju postępujące opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 2 st., 3 st. na północnym wschodzie i na wschodnim wybrzeżu do 10 st., 8 st. na Dolnym Śląsku.

Poza deszczem na Nizinie Szczecińskiej i zachodnim wybrzeżu porywisty wiatr.

W następnych dniach nie ma co liczyć na poprawę pogody. Według prognoz IMGW deszczowo będzie do końca tygodnia. Niewielkim pocieszeniem może być wyższa temperatura. Od środy na przeważającym obszarze kraju powyżej 10 stopni, a w piątek na Dolnym Śląsku nawet 16 stopni.

Szczegółową prognozę czytaj na pogoda.gazeta.pl>>

Więcej o: