Immunitet poselski należy znieść całkowicie [WYNIKI SONDY]

65 proc. pytanych w naszej sondzie czytelników portalu Gazeta.pl uznało, że immunitet poselski należy znieść całkowicie. Ich zdaniem powinno to dotyczyć nie tylko spraw drogowych.

Wszystkie kluby sejmowe opowiedziały się w dzisiejszej debacie za skierowaniem do dalszych prac projektu, który ma umożliwić karanie m.in. posłów i senatorów za wykroczenia drogowe bez konieczności uchylania im immunitetu. Projekt dotyczy także prokuratorów, prezesa IPN, rzecznika praw dziecka i generalnego inspektora ochrony danych osobowych.

W naszej sondzie zapytaliśmy, czy twoim zdaniem parlamentarzyści powinni być na drogach traktowani tak jak inni obywatele? A także czy widzisz potrzebę karania ich za wykroczenia drogowe bez konieczności uchylania immunitetu?

Zdecydowana większość, bo 65 proc. pytanych, odpowiedziała, że immunitet poselski należy znieść całkowicie i że powinno to dotyczyć nie tylko spraw drogowych. 34 proc. sondowanych odpowiedziało, że posłowie na drodze powinni być traktowani tak jak inni obywatele. Jednak całkowite zniesienie immunitetu to zbyt duża zmiana.

Zaledwie 1 proc. pytanych uznało, że nie ma co kombinować w ustawach. Według nich poseł to poseł i immunitet należy mu się niejako z urzędu, także na drodze.

Jakie jest twoje zdanie na ten temat? ZAGŁOSUJ

Zobacz wideo
Więcej o: