Spłonął luksusowy wieżowiec w Groznym. Mieszkanie Depardieu w ogniu?

Spłonął jeden z budynków Grozny City w stolicy Czeczeni. Russian Today informuje, że nikt z mieszkańców nie został ranny. Prawdopodobnie w tym 145-metrowym apartamentowcu mieszkanie posiada Gérard Depardieu.

Płomienie najpierw zaatakowały środkową część budynku, po czym szybko przedostały się na resztę pięter. Wszystkich mieszkańców udało się ewakuować. Nikt nie doznał obrażeń. Informację tę potwierdziła policja.

 

Na miejsce pożaru przybyło kilkanaście jednostek straży pożarnej oraz policja. Ogień stara się poskromić około 300 strażaków. Na pomoc z Piatigorska przyleciały także helikoptery. Początkowo strażakom udało się opanować ogień na niższych piętrach, jednak żywioł zaatakował je ponownie. Wokół budynku utworzono kordon bezpieczeństwa.

Grozny City został oddany do użytku w 2011 r. W jego skład wchodzi siedem wysokich budynków pełniących funkcje apartamentowców i hoteli. Zapalił się najwyższy z nich, 40-piętrowy budynek, w którym najprawdopodobniej mieszkanie ma Gérard Depardieu. Francuski aktor otrzymał je od prezydenta Ramzan Kadyrowa. Depardieu jest też honorowym obywatelem Czeczeni.

Więcej o: