Awaria Allegro. "Kolejny atak na nasze serwery"

- Od rana są problemy z Allegro.pl. Najpierw nie można było się zalogować, teraz strona padła kompletnie - napisał jeden z naszych czytelników na Alert24. Podobnych zgłoszeń otrzymaliśmy więcej. Przyczyny awarii tłumaczy Joanna Wagner z Grupy Allegro. - Niestety, problemy techniczne mają związek z kolejnym atakiem typu DDoS na nasze serwery - informuje.

Od rana czytelnicy portalu Gazeta.pl zgłaszają nam problemy z dostępem do serwisu aukcyjnego Allegro.pl. - Od rana nie mogę się zalogować - napisał na Alert24 plex. Awaria jest szczególnie uciążliwa dla użytkowników, których aukcje miały skończyć podczas jej trwania. Pracownicy Allegro prawdopodobnie, po przywróceniu funkcjonowania serwisu, będą musieli przedłużyć czas trwania tych aukcji. Do tej pory, przy podobnych problemach, firma przedłużała czas trwania zakończonych podczas awarii licytacji o dobę.

O przyczyny kłopotów z dostępem do serwisu zapytaliśmy Joannę Wagner, przedstawicielkę Grupy Allegro. - Niestety, problemy techniczne mają związek z kolejnym atakiem typu DDoS na nasze serwery - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl. - Mały atak nastąpił rano, ale bardzo szybko udało nam się go opanować. zawieszenie trwało zaledwie kilka minut, jeśli nie sekund - dodaje.

"Poinformujemy o ewentualnych rekompensatach"

Jak podkreśla Wagner, awaria nie jest bardzo duża. - Dotyczy ok. 20 proc. naszych użytkowników - mówi. - W tej chwili próbujemy przywrócić płynny ruch wszystkim użytkownikom. Sytuacja jest cały czas analizowana, prace pełną parą trwają - dodaje.

Na razie nie da się oszacować, jak długo potrwają prace nad przywrócenie pełnej funkcjonalności serwisu. - Gdy tylko poznamy szczegóły zakończenia prac i ewentualnych rekompensat czy przedłużenia ofert, będziemy informować użytkowników na Facebooku i na naszym forum - zapowiada Wagner.

Zobacz wideo
Więcej o: