Siwiec: Jest interes do zrobienia. Kwaśniewski spotka się z SLD

- Jest interes do zrobienia i SLD musi zdecydować, czy chce w zorganizowanym szyku dołączyć do projektu, czy też współtworzyć projekt, który da powyżej 20 procent - mówił w RMF FM europoseł Marek Siwiec o budowaniu listy Europa Plus.

Siwiec przekonywał, że Europa Plus przez miesiąc stała się powszechnie znana w Polsce. - To jest rzecz bezcenna w polityce, i faktem jest to, że jest bardzo wielu ludzi, którzy zupełnie dobrowolnie zgłaszają się. To są bardzo często ludzie świetnie wykształceni, z bardzo mocnym statusem zawodowym, i to będzie bardzo mocna siła napędowa tej organizacji - stwierdził Siwiec.

Rozmowy Kwaśniewski - Miller

Europa Plus ma też rozmawiać z SLD. - Z tego, co wiem, Aleksander Kwaśniewski spotka się z SLD, nie wiem kiedy, bo to jest jego kalendarz, i będzie rozmawiał na temat tego, co chcemy zrobić i co chce zrobić SLD - powiedział. I dodał, że mimo tarć na linii Miller -Kwaśniewski "jest interes do zrobienia". - SLD musi zdecydować, czy chce w zorganizowanym szyku dołączyć do projektu, czy też współtworzyć projekt, który da powyżej 20 procent i wchodzi wtedy do prawdziwej gry, czy nie chce. I to jest ten dylemat, którzy koledzy będą musieli rozstrzygnąć - podkreślił.

"Pogłoski o śmierci Europa Plus są przesadzone"

- Na razie Europa Plus rozwija się, uspokajam: pogłoski o jej śmierci czy też hibernacji są przesadzone - dodał.

Europę Plus tworzą m.in. Siwiec i lider Ruchu Palikota Janusz Palikot. Chcą m.in. wywołać dyskusję na temat ściślejszej integracji europejskiej. Stowarzyszenie ma być zalążkiem do tworzenia centrolewicowej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Poparcie dla utworzenia takiej listy zadeklarował b. prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Więcej o: