Kutz: Kaczyński może przekazać pałeczkę Dudzie. A Kukiz? "Stańczyk szefa "S"

- Jarosław Kaczyński mógłby przekazać polityczną pałeczkę Piotrowi Dudzie. Poza prezesem PiS to dzisiaj jedyny charyzmatyczny lider na prawicy - mówi w wywiadzie dla dziennika "Rzeczpospolita" Kazimierz Kutz, senator niezależny, związany z Europą+.

- Tylko Duda ma energię potrzebną do działania, a Kaczyński powoli się kończy - dodaje Kutz w "Rz" . Podkreśla, że nie byłby zaskoczony, gdyby szef "Solidarności" kandydował w przyszłych wyborach parlamentarnych.

- Platforma Oburzonych udowadnia zdolności organizacyjne Piotra Dudy. On potrafi gromadzić wokół siebie ludzi sfrustrowanych. Szuka przyszłego elektoratu. Szef "Solidarności" chce być głosem ludzi odrzuconych, zawiedzionych, bezrobotnych i całej lewej strony, która nie jest jeszcze zorganizowana politycznie - tłumaczy Kazimierz Kutz.

"Kukiz jest Stańczykiem Dudy"

Senator w ostrych słowach ocenił działalność Pawła Kukiza i prosił, by go z nim nie porównywać. - Ja nie chodzę po ulicach i nie krzyczę jak pan Paweł Kukiz. Nigdy nie byłem krzykaczem, a nawet jak kręciłem filmy, to działałem nimi na rzecz Śląska - mówi. - Kukiz jest Stańczykiem Dudy. Zamiast śpiewać te swoje piosenki, zaczął uprawiać polityczną błazenadę. Stał się wodzirejem "Solidarności" - dodaje.

Więcej o: