Wyniki Egzamera: uczniom poszło fatalnie. Co drugi maturzysta obleje

Tygodnik ?Wprost? opublikuje wyniki próbnych egzaminów po klasie 6., gimnazjum i liceum, przeprowadzonych w internecie przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. W testach - zgodnych ze standardami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - spróbowało swoich sił ponad 40 tys. uczniów. Wyniki są alarmujące - połowa maturzystów może nie zdać. Nie lepiej jest wśród młodszych uczniów.

Zorganizowane przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne dwie edycje "Egzamera" - próbnych testów dla szóstoklasistów, gimnazjalistów i licealistów - przyciągnęły przed monitory ponad 40 tys. uczniów. Tygodnik "Wprost" jako pierwszy opublikuje w najnowszym numerze ich wyniki. A te nie napawają optymizmem. Test z matematyki oblało 57 proc. maturzystów. Język polski wypadł trochę lepiej - ale około 40 proc. uczniów miało z nim kłopoty. A z tych, którzy zdali, wynik ponad 60 punktów osiągnęło w Egamerze tylko 18 proc. uczniów - alarmuje "Wprost".

Kiepskie wyniki gimnazjalistów i szóstoklasistów

Gimnazjaliści i szóstoklasiści wypadli tylko trochę lepiej. Mniej niż połowa gimnazjalistów dostała ponad 60 proc. punktów z wszystkich przedmiotów. Średni wynik uczniów z matematyki wynosił 58,4 proc., a z historii jeszcze gorzej - 56,1 proc. Z kolei szóstoklasiści osiągnęli w Egzamerze średni wynik 18 punktów na 40 możliwych. A ich prawdziwy egzamin już w przyszłym tygodniu.

Więcej w tygodniku "Wprost" .

Więcej o: