Czarzasty broni Kwaśniewskiego: On często wyjeżdża i nie słyszy bzdur, które wygaduje Palikot

Mimo rozwodu Aleksandra Kwaśniewskiego z SLD Włodzimierz Czarzasty broni byłego prezydenta. Wg szefa Sojuszu na Mazowszu Kwaśniewski nie reaguje na kontrowersyjne wypowiedzi swojego sojusznika Janusza Palikota, bo... o nich nie wie. - On często wyjeżdża. Bo jakby słyszał te wszystkie głupoty, to na pewno by z nim nie współpracował - stwierdził w TOK FM.

Kontrowersyjne wypowiedzi to znak firmowy Janusza Palikota. Na jedną z ostatnich, o tym, że Bronisław Komorowski nie powinien uczestniczyć w inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka,

błyskawicznie zareagował sam prezydent. Ale do tej pory głosu w tej sprawie nie zabrał Aleksander Kwaśniewski. Choć są tacy, którzy czekają na reakcję lidera Europy Plus. Bo sam, kiedy był prezydentem, od uczestnictwa w uroczystościach religijnych nie stronił. No i współpracuje z Januszem Palikotem.

"Apeluję do prezydenta Kwaśniewskiego. Niech powie co sądzi o bywaniu na mszach" Janina Paradowska w TOK FM>>

Włodzimierz Czarzasty nie ma wątpliwości, że milczenie Aleksandra Kwaśniewskiego nie jest dowodem aprobaty dla wyskoków Palikota. - Kwaśniewski często wyjeżdża i tego nie słyszy. Bo jakby słyszał te wszystkie bzdury, głupoty, to na pewno by z nim nie współpracował. Nie wierzę, żeby byłemu prezydentowi odpowiadało to, że Palikot wygaduje bzdury - przekonywał szef SLD na Mazowszu w "Poranku Radia TOK FM".

Ile razy można zapraszać?

Mimo tej obrony Włodzimierz Czarzasty jest wyraźnie zmęczony pytaniami o ewentualną współpracą między SLD a Aleksandrem Kwaśniewskim. Choć to Sojusz regularnie wykonuje gesty zapraszające byłego prezydenta. "Aleksandrze, albo pozostajesz z "ruchem zagubionych", jakim jest Europa Plus, albo idziesz z nami, gdzie są twoi przyjaciele" - mówił w minioną sobotę Leszek Miller. Były prezydent nie odpowiedział do tej pory na to zaproszenie.

- Prosimy o współpracę, zapraszamy po raz 26. Jeśli będzie ta współpraca - będziemy się cieszyć. A jak nie, to nie. Jeśli zaprasza się kogoś do domu po raz 10, to elegancja wskazuje, żeby zapraszany wreszcie odpowiedział, czy przyjdzie - stwierdził Czarzasty. I dodał. - Zastanawiałem się kogo interesuje, poza "Gazetą Wyborczą" i ewentualnie Palikotem, czy Aleksander Kwaśniewski zadzwonił?

Zdaniem polityka Sojuszu jest kilka bardziej interesujących tematów do rozmów niż polityka... - Czy pan sobie wyobraża, że są ludzie, którzy rozmawiają o książkach? Czytają gazety i rozmawiają o tym, co się dzieje na świecie? - tak odpowiedział gospodarzowi "Poranka Radia TOK FM" Tomaszowi Sekielskiemu, kiedy dziennikarz pytał o spotkania z Robertem Kwiatkowskim. Były prezes TVP zaangażował się w tworzenie Europy Plus.

Więcej o: