Msze powinny być elementem państwowych uroczystości [SONDAŻ]

Zdaniem aż połowy osób, które wzięły udział w sondażu tygodnika ?Newsweek?, państwowe uroczystości nie powinny być pozbawiane elementów religijnych. Przeciwnego zdania jest niespełna 40 proc.

Połowie ankietowanych nie przeszkadza fakt, że w Polsce wielu uroczystościom państwowym towarzyszą elementy religijne, takie jak msze. Z sondażu przeprowadzonego dla tygodnika "Newsweek" wynika, że aż 50 proc. ankietowanych nie chce, aby się to zmieniło. 37 proc. badanych uznało, że państwowe uroczystości powinny zostać elementów religijnych pozbawione. 13 proc. ankietowanych nie wiedziało, jak odnieść się do tej kwestii.

Dyskusja na ten temat wybuchła, po tym jak prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka. Janusz Palikot stwierdził wówczas, że urzędnik tej rangi nie powinien uczestniczyć w podobnych wydarzeniach. Zdaniem szefa RP prezydent narzuca w ten sposób swoją religijność innym obywatelom. - A prezydent jest instytucją - powiedział Palikot na antenie Tok FM.

Sondaż został przeprowadzony na grupie 1003 osób

Więcej o: