Obława w Międzyrzeczu. Mężczyzna staranował dwa radiowozy

W Międzyrzeczu kierowca próbował uciec przed policyjnym pościgiem. Staranował dwa radiowozy, troje policjantów jest rannych - informuje TVN24.

Mężczyzna nie zatrzymał się do rutynowej kontroli dokumentów. Za uciekającym kierowcą ruszył policyjny pościg.

W pewnym momencie wydawało się, że kierowca volkswagena zrezygnował z ucieczki, gdyż się zatrzymał. Wówczas z radiowozu wysiadła policjantka i chciała do niego podejść. - Wtedy kierowca ruszył i uderzył w drzwi radiowozu, które uderzyły w głowę funkcjonariuszkę. Mimo to wsiadła do samochodu i kontynuowała pościg z kolegą z patrolu - powiedziała Justyna Łętowska z policji.

Na jednej z blokad policjanci zatarasowali swoim autem przejazd, stając w poprzek jezdni. Kierowca volkswagena próbował przebić się przez blokadę i staranował radiowóz. - Jeden z siedzących w nim funkcjonariuszy narzekał na ból kręgosłupa, drugiemu ratownicy usztywnili nogę. Łącznie do szpitala trafiło troje policjantów poszkodowanych podczas pościgu - powiedziała Łętowska.

Kierowca porzucił samochód, obława trwa

Po staranowaniu radiowozu kierowca volkswagena nie był w stanie kontynuować jazdy, wysiadł z rozbitego auta i uciekł do lasu. Policja zabezpieczyła samochód, którym uciekał. Obecnie trwa ustalanie, czy pochodził z kradzieży. W poszukiwaniu podejrzanego bierze udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którym pomaga pies tropiący.

Więcej o: