W Somalii ukamienowano nastolatka, bo był gejem?

W wiosce Barawe w Somalii prawdopodobnie doszło do ukamienowania 18-latka - donosi serwis Advocate.com. Zabójstwo miało być karą za to, że nastolatek był gejem. Zdaniem autorów informacji muzułmańscy rebelianci zmusili mieszkańców wioski do oglądania egzekucji.

Mohamed Ali Baashi został zakopany po pierś w ziemi przez grupę muzułmańskich fundamentalistów - czytamy w Advocate.com . Następnie mężczyźni zaczęli rzucać w 18-latka kamieniami. Do zdarzenia miało dojść w wiosce Barawe, ok. 120 km od stolicy Somalii Mogadiszu.

Jako pierwsza informację o tragicznym zajściu opublikowała na Facebooku grupa somalijskich homoseksualistów Somali Gay Community . Zdaniem jej przedstawicieli Baashi został oskarżony o sodomię, a innemu mężczyźnie z tej samej wioski postawiono zarzut morderstwa (skazano go na śmierć przez strzał w głowę). Obaj rzekomo przyznali się do zarzucanych im czynów.

- Ten mężczyzna zrobił coś, czego muzułmaninowi robić nie wolno - miał rzekomo powiedzieć sędzia wyłoniony z grupy, która ukamienowała chłopca. - Zostanie ukamienowany, a zabójca zostanie zastrzelony, ponieważ homoseksualizm jest dotkliwiej karany przez islam - dodał.

Zdaniem członków Somali Gay Community fundamentaliści zmusili mieszkańców wioski do przyglądania się egzekucji. Według niepotwierdzonych informacji opublikowanych przez Advocate.com zabójcy mogli być członkami związanej z Al-Kaidą organizacji Al-Shabaab.

Wiadomości o zdarzeniu nie potwierdziły żadne oficjalne źródła. Prawdopodobnie nigdy nie uda się poznać jego szczegółów, udowodnić, że młodzi ludzie faktycznie zostali zamordowani, i odnaleźć sprawców. Somalia od wielu lat jest w stanie wojny domowej. Kraj znajduje się na granicy rozpadu, a rząd kontroluje jedynie niewielki obszar. O szczegółowe informacje dotyczące tego rejonu świata jest niezwykle trudno.

Więcej o: