Spór między "Sieci" i "Do Rzeczy". Dla kogo będzie pisał Marcin Wolski?

Marcin Wolski zaczął współpracę z "Sieci" i będzie to jedyny tytuł obok "Gazety Polskiej", gdzie będzie publikować - oznajmił wczoraj portal wydawcy "Sieci". - Marcin Wolski zostaje w "Do Rzeczy" - ripostowała redakcja tygodnika Pawła Lisickiego. - Na razie będą pisać dla obu tytułów - deklaruje sam Wolski. Sprawę opisuje serwis Wirtualnemedia.pl.

Marcin Wolski, pisarz i satyryk, od stycznia br. prowadzi autorską rubrykę z felietonami w tygodniku Pawła Lisickiego "Do Rzeczy". We wtorek serwis wPolityce.pl należący do wydawcy tygodnika Jacka Karnowskiego "Sieci" podał jednak, że Wolski został stałym współpracownikiem tego pisma i "na razie będzie można go czytać jedynie w "Sieci" i "Gazecie Polskiej".

- Dogadaliśmy się z Marcinem Wolskim co do stałej współpracy, która będzie się rozwijała. Myślę, że docelowo będzie on pisał tylko dla nas i dla "Gazety Polskiej" - poinformował w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Michał Karnowski, redaktor "Sieci".

Lisicki: Nie mi o tym nie wiadomo

Na reakcję tygodnika "Do Rzeczy" nie trzeba było długo czekać. Po południu na stronie gazety znalazł się komunikat redakcji mówiący o zupełnie innym stanie rzeczy. "Odpowiadając na Wasze liczne pytania, informujemy, że wbrew plotkom, felietony i teksty Marcina Wolskiego nadal będą ukazywać się w tygodniku "Do Rzeczy" - podano w nim.

- Nic nie wiem o tym, żeby Marcin Wolski miał przestać współpracować z naszym tygodnikiem - dodał sam Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".

Wolski: Jestem wolnym autorem

Co na to sam Marcin Wolski? - Na razie, w najbliższych tygodniach moje materiały będą ukazywać się w obu wymienionych tytułach. Jestem wolnym autorem, pisuję do przyzwoitych pism, a do nieprzyzwoitych nie pisuję - zadeklarował satyryk z rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Więcej w serwisie Wirtualnemedia.pl >>

Więcej o: