Jacek Kurski odwołany. "Szykują go do rządu", "Fotel premiera?" [KOMENTARZE POLITYKÓW]

Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. Decyzję tą podjęła Rada Mediów Narodowych. Politycy są zgodni. Odwołanie Kurskiego to nie degradacja jego pozycji, a zmiana. Były już prezes TVP ma wrócić do polityki. Radosław Fogiel z PiS zapowiedział nawet, że czekają go "nowe zadania".

"Rada Mediów Narodowych właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP" - przekazał w poniedziałek członek rady Robert Kwiatkowski. Kurski pełnił tę funkcję w latach 2016-2020 oraz 2020-2022. Nowym prezesem TVP został Mateusz Matyszkowicz.   

Zobacz wideo Jacek Kurski - wizjoner, poliglota, o takie polskie walczył !

Jacek Kurski odwołany. "Szykują go do rządu"

"Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania" - przekazał po decyzji Radosław Fogiel, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Politycy nie mają wątpliwości, że "nowe wyzwania" to powrót do polityki Jacka Kurskiego. Spekulują, w jakiej roli i kiedy ma to się wydarzyć. "Czyżby fotel premiera?" - pyta posłanka Lewicy Katarzyna Kotula. "Trzymajcie się Polki i Polacy, bo podobno szykują go do rządu" - pisze w podobnym tonie senator Jerzy Wcisła. 

Jacek Kurski odwołany. Politycy spekulują dlaczego?

Z kolei Sławomir Nitras wyjaśnia kulisy odwołania Kurskiego i jego polityczne plany. "Odpowiedź na pytanie dlaczego Jacek Kurski namawia Kaczyńskiego na zmianę ordynacji do Sejmu i stworzenie 100 okręgów w miejsce obecnych 41 jest prosta. Będzie miał szansę na jedynkę na liście" - wyjaśnia. 

Krzysztof Brejza poseł Koalicji Obywatelskiej przedstawia inną teorię odwołania Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. "W przeddzień procesu przeciw TVP, w którym sąd zajmie się nikczemną praktyką (zapożyczoną wprost z Rossija1) publikacji wykradzionej przez służby Pegasusem i sfałszowanej korespondencji przeciwników władzy Jacek Kurski wylatuje z TVP" - napisał na Twitterze.

 Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Jacek Kurski odwołany. Co dalej z TVP?

Oprócz przewidywania przyszłości politycznej Jacka Kurskiego politycy odnoszą się także do przyszłości Telewizji Polskiej, która będzie miała nowego prezesa. "Nic z tego dobrego, powołają również dobrego. TVPis nadal będzie szczujnią" - pisze senator Leszek Czarnobaj. "Teraz media PiS dostaną kolejne pieniądze na propagandę (przed) wyborczą!?" - pyta także posłanka Lewicy Monika Falej. 

Więcej o: