Niedziele handlowe 2021. Czy 11 kwietnia zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe 2021. Czy 11 kwietnia to niedziela handlowa? Sprawdź, które sklepy będą otwarte w ostatni dzień tygodnia.

kalendarzu niedziel handlowych w 2021 roku jest tylko siedem, co oznacza, że nie w każdym miesiącu jest niedziela, w której będzie można wybrać się na zakupy.

Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

Niedziela niehandlowa - gdzie zrobimy zakupy?

11 kwietnia obowiązuje zakaz handlu. Warto więc zadbać o potrzebne produkty co najmniej dzień wcześniej.

Sklepy budowlane miały być zamknięte, a prowadzą 'sprzedaż parkingową'. Związkowcy oburzeniSklepy budowlane zamknięte? W rzeczywistość prowadzą "sprzedaż parkingową"

Zakaz handlu obowiązuje przede wszystkim sklepy wielkopowierzchniowe. Wówczas zamknięte pozostają galerie handlowe, sklepy meblowe, sklepy RTV, markety i supermarkety. Są jednak wyjątki, które pozwalają na to, by wybrać się na zakupy. Mimo zakazu otwarte pozostają takie sklepy jak:

  • sklepy przy stacjach benzynowych;
  • sklepy, które mają status placówki pocztowej;
  • osiedlowe sklepy, w których funkcję sprzedawcy w niedzielę niehandlową pełni właściciel;
  • kwiaciarnie;
  • apteki;
  • cukiernie i kawiarnie;
  • punkty handlowe na dworcach i stacjach.

Lokale gastronomiczne pozostają otwarte, ale obowiązujące restrykcje pozwalają wyłącznie na działalność w formie na wynos lub na dowóz.

Właściciele galerii handlowych krytykują pomysł obniżania czynszu za wynajem. 'Bardzo łatwo jest rozdawać cudze pieniądze'Właściciele galerii handlowych krytykują pomysł obniżania czynszu za wynajem

Niedziele handlowe 2021. Kiedy najbliższa niedziela handlowa?

Najbliższa niedziela, kiedy będzie można zrobić zakupy, to 25 kwietnia. W tym dniu sklepy będą otwarte tak, jak w tygodniu. Wybierając się na zakupy, należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Obowiązkowo należy zakrywać usta i nos, dezynfekować dłonie oraz zachowywać dystans społeczny. Zmianie uległy również limity osób w sklepach. Dla sklepów o powierzchni do 100 m2 jest to jedna osoba na 15 m2. Jeśli sklepy mają powyżej 100 m2 powierzchni, może tam przebywać jeden klient na 20 m2. 

Więcej o: