Luzowanie obostrzeń. Kiedy otwarcie restauracji i siłowni? Co ze stokami i basenami?

Premier Mateusz Morawiecki w piątek ogłosił decyzje dotyczące zmiany obostrzeń. Od 12 lutego dotyczyć one będą branży hotelarskiej oraz instytucji kultury. Co z siłowniami, restauracjami, stokami i basenami?

Pod koniec stycznia decyzją rządu działalność mogły wznowić sklepy w galeriach handlowych oraz muzea i galerie sztuki. W piątek 5 lutego premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne zmiany, które wejdą w życie 12 lutego.

Obostrzenia. Hotele, kina i teatry ponownie otwarte

Podczas konferencji premier ogłosił, że w połowie miesiąca otwarte zostaną hotele, miejsca noclegowe, kina, teatry, a także filharmonie i opery. Ich działalność będzie jednak ograniczona. Wszystkie te miejsca będą mogły przyjmować gości jedynie do 50 proc. obłożenia. Pomimo otwarcie hoteli, zamknięte będą jednak hotelowe restauracje.

- Restauracje hotelowe będą nadal zamknięte; posiłki będą dostarczone na życzenie klientów do pokoju - zapowiedział podczas konferencji wicepremier Jarosław Gowin.

Dodatkowo minister kultury Piotr Gliński zapowiedział, że w kinach i teatrach konieczne będzie noszenie maseczek, natomiast spożywanie posiłków będzie zabronione.

- Nasze decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny - powiedział.

Luzowanie obostrzeń. Kiedy otwarcie siłowni?

Wraz z ogłoszeniem decyzji o otwarciu hoteli czy kin, przedstawiciele rządu ogłosili również plan dotyczący miejsc rekreacyjnych i do uprawiania sportu. Od 12 lutego otwarte będą boiska, korty, stoki narciarskie i baseny (z wyjątkiem aquaparków).

W dalszym ciągu z kolei działalności nie będą mogły prowadzić siłownie i kluby fitness. Na ten moment nie jest jasne, kiedy ponownie zostaną otwarte. Uzależnione będzie to głównie od dalszej skali pandemii w Polsce.

Zobacz wideo Morawiecki: W połowie lutego otwieramy hotele, kina i teatry
Więcej o: