Wrocław. Śmiertelnie potrącony na pętli przez dwa miejskie autobusy. Policja szuka świadków

Do makabrycznego wypadku doszło na pętli autobusowej we Wrocławiu. Mężczyznę najpierw potrącił kierowca jednego autobusu, a półtorej minuty później - drugiego. Dwukrotnie potrącony pieszy, z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Policja poszukuje świadków zdarzenia. Być może nagranie z monitoringu pozwoli zrozumieć, jak doszło do wypadku.

Wypadek miał miejsce na pętli Sępolno we Wrocławiu, w poniedziałek 1 lutego, około godziny 18:18. Jak informuje wrocławska komenda policji, mężczyzna znajdował się na jezdni, kiedy potrącił go autobus linii 115. Półtorej minuty później wjechał w niego także pojazd linii 715. Poszkodowanego przetransportowano do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować. Zmarł we wtorek. MPK podało w swoim komunikacie, że potrącony mężczyzna był nietrzeźwy. Policja nie potwierdza tego, dopóki nie otrzyma wyników sekcji zwłok.

Wrocław. Wypadek na pętli autobusowej

Obaj kierowcy autobusów biorących udział w wypadku są doświadczonymi pracownikami MPK. 55-latek prowadzi pojazdy od 11 lat, 35-latek - od 5 lat. Mężczyźni nie byli wcześniej sprawcami wypadków drogowych, a kierownictwo nie miało do ich pracy żadnych zastrzeżeń. Jak podaje MPK, dopełniono też wszelkich obowiązków wynikających z ustawy o czasie pracy. 

Potrącenie pieszego przez autobusy. Kierowcy pod opieką psychologa

Prezes wrocławskiego MPK podjął decyzję, by do czasu wyjaśnienia sprawy nie wykonywali oni obowiązków służbowych. 

Pozostaję w kontakcie z kierowcami, którym zaproponowałem opiekę psychologiczną, prawną oraz wszelką pomoc na każdym etapie postępowania prowadzonego przez odpowiednie służby […] Spółka współpracuje z organami wyjaśniającymi to zdarzenie, a zapis monitoringu został zabezpieczony i przekazany policji. Składam wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego

- powiedział prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder.

Policja poszukuje świadków zdarzenia

Wrocławska komenda prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia lub mogą mieć na jego temat informacje. W tej sprawie kontaktować można się pod numerem telefonu: +48 47 871 43 58 (Dyżurny Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście), +48 47 871 32 90 (Pomocnik Dyżurnego Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście) oraz +48 47 871 38 53 (Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Wrocław-Śródmieście). 

Zobacz wideo Kraków. Policjanci zatrzymali 38-latka, który zaatakował nożem pasażera autobus
Więcej o: