Rejowiec Fabryczny. Porywacz woził 8-latkę przez kilkanaście minut, po czym wyrzucił na mróz

Wracająca ze szkoły ośmiolatka została wciągnięta do auta przez obcego mężczyznę. Porywacz wyrzucił jej rzeczy przez okno, a następnie przez kilkanaście minut woził dziewczynkę ulicami Rejowca Fabrycznego.

Do zdarzenia doszło w środę 27 stycznia. Ośmioletnia dziewczynka została uprowadzona po południu, gdy wracała ze szkoły. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że obcy mężczyzna wciągnął dziecko do swojego samochodu, zabrał jej czapkę, kurtkę i plecak, które wyrzucił przez okno, a następnie woził dziewczynkę ulicami Rejowca Fabrycznego (województwo lubelskie).

Mężczyzna poszukiwany przez Policję Policja poszukuje 32-latka. Uciekł z prokuratury przez okno

Rejowiec Fabryczny. Porywacz woził dziecko przez kilkanaście minut, później wyrzucił je na mróz

Po kilkunastu minutach jazdy mężczyzna wyrzucił dziecko z pojazdu. Przestraszona dziewczynka, pozbawiona ubrania wierzchniego, została wypuszczona na przedmieściach miasta. Dziewczynka pozostawiona na mrozie zwróciła uwagę przypadkowej osoby. Kobieta mieszkająca niedaleko miejsca zdarzenia zawiadomiła policję. 

Odnaleziona ośmiolatka była wyraźnie zdezorientowana i przestraszona. Na pytania odpowiadała nieskładnie, jednak porzucone rzeczy policja znalazła we wskazanym przez nią miejscu.

- Z wyjątkiem przemarznięcia, odnaleziona dziewczynka nie miała żadnych obrażeń, była cała i zdrowa - powiedziała komisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Lubelskie. Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nie chciał moknąć na deszczu Lubelskie. Złamał sądowy zakaz kierowania. Nie chciał moknąć na deszczu

Porwanie ośmiolatki. Policja zabezpieczyła monitoring i szuka sprawcy

Na temat całego zajścia nadal niewiele wiadomo. Policja poszukuje porywacza oraz jego samochodu. Śledztwo prowadzone jest w sprawie pozbawienia wolności. 3 lutego dziewczynka ma zostać przesłuchana. Radio Lublin informuje, że policja zabezpieczyła monitoring z miejsca zdarzenia, a zebrane materiały dowodowe zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej w Krasnymstawie. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?
Więcej o: