Bydgoszcz. Kradł samochód i przysnął zanim odjechał. Pobudka nie była przyjemna

W Bydgoszczy na Osiedlu Leśnym, w samochodzie zaparkowanym na środku ulicy, policjanci znaleźli śpiącego mężczynę. Obok niego leżały narzędzia, które wskazywały na to, że dokonał włamania do auta i próbował je ukraść, ale zasnął.

W niedzielę 31 stycznia około godziny 9:45 uwagę bydgoskich policjantów pełniących służbę w rejonie Osiedla Leśnego zwrócił niecodzienny widok. Na środku ulicy 11 listopada stał zaparkowany samochód z włączonym silnikiem. Gdy funkcjonariusze podeszli bliżej, zobaczyli, że w aucie śpi młody mężczyzna, obok którego leżą narzędzia - m.in. młotek i lewarek. Mundurowi zauważyli też, że rozbita szyba auta jest zaklejona folią. Na dodatek w stacyjce zamiast kluczyków znajdowały się nożyczki.

Rumia. Zaginęła 16-letnia Oliwia RyncRumia. Zaginęła 16-letnia Oliwia Rync. Nie ma przy sobie leków

Bydgoszcz. 24-latek przyłapany w kradzionym samochodzie trafił do aresztu

Sprawcą kradzieży okazał się 24-latek, znany już bydgoskiej policji. W chwili kradzieży był on poszukiwany przez sąd, bo ma do odbycia karę pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Śródmieściu, a dzień później przetransportowano go do Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, gdzie odbywać będzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Właściciel pojazdu o kradzieży dowiedział się dopiero od policji. Nic nie zauważył, ponieważ - jak powiedział policjantom - rzadko korzysta z samochodu. Po interwencji policji zgłosił się na komisariat, by złożyć zawiadomienie. 24-letni bydgoszczanin będzie oskarżony o kradzież z włamaniem do pojazdu. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak - ponieważ młody mężczyzna dopuścił się kradzieży w warunkach tzw. recydywy - zasądzony wyrok może okazać się wyższy nawet o połowę. Dodatkowo mężczyźnie został postawiony zarzut złamania wcześniej zasądzonego zakazu prowadzenia pojazdów. 

Policja odzyskała ponad 4 tys. zabytkowych przedmiotówPolicja odzyskała ponad 4 tys. zabytkowych przedmiotów. Zatrzymano 14 osób

Zobacz wideo Kradzież BMW wartego 250 tys. zł ze sklepowego parkingu
Więcej o: