Piątnica. Turysta zwiedzający fort spadł w 4-metrową przepaść

37-letni turysta z Warszawy podczas zwiedzania fortu w Piątnicy spadł w 4-metrową przepaść i doznał urazu nogi. Nie był w stanie sam opuścić podziemnych tuneli, ale udało mu się wezwać pomoc.

Do wypadku doszło we wtorek 25 sierpnia na terenie piątnickich fortów leżących nieopodal Łomży. Policjanci o godzinie 14:20 dostali zgłoszenie o mężczyźnie, który spadł z wysokości około czterech metrów na terenie Fortu nr I w Piątnicy. 37-letni turysta z Warszawy doznał urazu nogi i nie był w stanie samodzielnie opuścić tuneli, ale udało mu się zaalarmować służby.

Niedługo potem funkcjonariusze policji dotarli na miejsce i wraz ze strażakami z PSP i OSP w Piątnicy rozpoczęli poszukiwania. Na leżącego mężczyznę natrafili około pięćdziesięciu metrów od głównego wejścia, w miejscu, w którym łączą się podziemne korytarze, a różnica wysokości między nimi wynosi cztery metry.

Zobacz wideo Próbował uciec z kwarantanny. Złapała go policja

Turyście z Warszawy została udzielona pierwsza pomoc, po czym został on przetransportowany na noszach na zewnątrz fortu. Mężczyzna trafił do szpitala.

Więcej o: