Burze i zachmurzenie w dalszym ciągu nad Polską. Pojawią się również opady deszczu

Pogoda na wtorek 21 lipca będzie nieco spokojniejsza, niż w ostatnich dniach, jednak dla mieszkańców kilku regionów wciąż będzie dawać się we znaki. Przede wszystkim burze pojawią się na południu Polski.

Po wczorajszym pogorszeniu pogody w wielu rejonach Polski, dziś czeka nas ustabilizowanie warunków atmosferycznych. Dla zdecydowanej większości kraju synoptycy nie przewidują burz czy ulewnych opadów deszczu.

Burze jedynie na południu Polski

Wczoraj wieczorem burze występowały jedynie na południowym wschodzie kraju. IMGW informowało wówczas, że z biegiem czasu wyładowania te będą słabnąć, co tylko zwiastowało, że dzisiejsze warunki będą zdecydowanie bardziej spokojne.

Na wtorek synoptycy wciąż przewidują burze jedynie dla południowych krańców Polski. Towarzyszyć im będą mogły opady deszczu, które osiągną maksymalnie 20 mm. Wiatr nie powinien przekroczyć prędkości 65 km/h.

Zmiana pogody. Zachmurzenie, ale brak opadów

Zachmurzenie będzie dziś przeważnie umiarkowane i małe. Jedynie we wschodnich, południowych i gdzieniegdzie północnych rejonach chmur może być nieco więcej. Lokalne opady przewidywane są również na wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie, południu Podlasia oraz w rejonach podgórskich.

W pozostałej części kraju synoptycy nie przewidują żadnych opadów. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Nad morzem powieje nieco mocniej z zachodu i północnego zachodu. Temperatury osiągną maksymalnie 21 stopni nad morzem, na Śląsku i w górach, zaś na pozostałym obszarze kraju do 25 stopni.

Zobacz wideo Niebezpieczny transport granitowych bloków. Trzymały je uszkodzone pasy
Więcej o: