Rosja. W hotelu w Permie pękła rura z wrzącą wodą. Pięć osób nie żyje

W jednym z hoteli w rosyjskim mieście Perm doszło do pęknięcia rury z wrzącą wodą. W poniedziałek rano lokalne służby poinformowały o śmierci pięciu osób. Hotelowe pokoje znajdowały się w piwnicach budynku mieszkalnego.

Jak informuje rosyjska agencja Tass, w jednym z niewielkich hoteli w mieście Perm doszło do pęknięcia rury z wrzącą wodą. W poniedziałek rano lokalne służby poinformowały, że w budynku znaleziono pięć ciał, a jedną z ofiar było dziecko. Trzy inne osoby zostały ranne i z poparzeniami trafiły do szpitala. Informację o tragedii podała też agencja Associated Press.

Rosja. Tragedia w hotelu w Permie. Pięć osób nie żyje 

- W trakcie interwencji znaleziono ciała pięciu osób. Obecnie trwa ich identyfikacja - poinformowali przedstawiciele rosyjskiego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych. Lokalna policja prowadzi już śledztwo w celu ustaleniu przyczyn zdarzenia.

Jak sugeruje AP,  w związku z tragedią rosyjski parlament może wkrótce zakazać otwierania hoteli w piwnicach budynków mieszkalnych. - Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, bowiem to właśnie w piwnicach ulokowane są wszystkie rury - stwierdził rosyjski prawnik Oleg Melnichenko, cytowany przez AP. 

Hotel składający się z dziewięciu pokoi założono w budynku mieszkalnym zlokalizowanym w Dzielnicy Przemysłowej miasta Perm, położonego w europejskiej części Rosji, u stóp gór Ural.

>>> Rosja. Sygnalizacja świetlna spadła wprost pod nogi pieszej. Incydent nagrała kamera samochodu

Zobacz wideo
Więcej o: