Rosyjskie władze znów atakują Polskę. Ławrow: Rosja wie, co robią polscy koledzy

- Rosja wie o tym, że nasi polscy koledzy próbują przekonać zachodnich uczestników Światowego Forum Holokaustu, by oni w swoich wystąpieniach przedstawili polski punkt widzenia na temat stanowiska Rosji wobec II wojny światowej - powiedział w piątek szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. W wydarzeniu, które odbędzie się 23 stycznia w Jerozolimie, ma wziąć kilku światowych przywódców w tym prezydent Władimir Putin. Do Izraela nie poleci natomiast prezydent RP Andrzej Duda.

Po burzy jaką w grudniu wywołały słowa prezydenta Rosji Władimira Putina o "współodpowiedzialności Polski za wybuch II wojny światowej", do ofensywy przeszedł teraz Siergiej Ławrow. - Rosja wie o tym, że nasi polscy koledzy - choć prezydent Duda powiedział, że nie wybiera się na to wydarzenie, nie wiem dlaczego - próbują przekonać zachodnich uczestników wydarzenia, by oni w swoich wystąpieniach przedstawili polski punkt widzenia na temat stanowiska Rosji wobec II wojny światowej - powiedział w piątek szef rosyjskiego MSZ.

>>> Rosyjski okręt na kursie kolizyjnym z amerykańskim niszczycielem

Zobacz wideo

Rosyjskie władze ponownie uderzają w Polskę. Po Władymirze Putinie zrobił to Siergiej Ławrow

Mówiąc o "wydarzeniu" Ławrow miał na myśli Piąte Światowe Forum Holokaustu, które odbędzie się 23 stycznia w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie. Jego głównym organizatorem jest fundacja założona przez Mosze Kantora, rosyjskiego oligarchę żydowskiego pochodzenia. W Forum ma wziąć udział około 40 przywódców i ważnych osobistości z Europy, Ameryki Północnej i Australii, między innymi prezydenci Francji, Niemiec, Włoch oraz Rosji (Putin ma zresztą wygłosić tam przemówienie). Do Jerozolimy nie poleci natomiast prezydent Andrzej Duda - nasz kraj będzie reprezentowany przez ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego.

Pod koniec grudnia rosyjski prezydent wygłosił szereg publicznych wypowiedzi, w których podważył znaczenie paktu Ribbentrop-Mołotow jako umowy, która przyczyniła się do wybuchu II wojny światowej, a przedwojennemu ambasadorowi II RP w Berlinie Józefowi Lipskiemu zarzucił antysemityzm.

Słowa Putina potępił zarówno polski Sejm, jak i Komisja Europejską. - W pełni odrzucamy wszelkie fałszywe twierdzenia, które próbują zniekształcać historię II wojny światowej lub przedstawiać ofiary, takie jak Polska, jako sprawców - stwierdziła niedawno wiceprzewodnicząca KE Viera Jourova.

Więcej o:
Komentarze (110)
Rosyjskie władze znów atakują Polskę. Ławrow: Rosja wie, co robią polscy koledzy
Zaloguj się
 • eisbergh

  Oceniono 34 razy 24

  W odpowiedzi, pisuarski nierzad zwiekszy import wegla z rosji

 • pkn11

  Oceniono 18 razy 16

  Pis-orki są obrażeni na UE, Izrael, USA.... no to nas Rosja kąsa i testuje, kto i na ile stanie murem za nami. To naprawdę nie jest już żadna dyplomacja w wydaniu pisu, tu nie ma żadnej wielkiej polityki. To jest tylko akcja i bezmyślna reakcja po konsultacji z małym.
  Prawdziwi światowi dyplomaci pewnie patrzą, dziwią się jaki tu jest plan.
  A tu planu nie ma, wyobraźnia małego z Żoliborza kończy się na naszej granicy. Dalej to są jacyś obcy, wrogowie, mówią w dziwnych językach...

 • mialotta

  Oceniono 12 razy 12

  a najgorsze, że biedny naród tego biednego kraju łyka to wszystko i daje się złapać jak muchy na lep...

 • acototak

  Oceniono 18 razy 12

  Kacapy nałożą na Polskę sankcje i przestana nam wungiel wciskać

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 17 razy 11

  "Rosja wie, co robią polscy koledzy". Przyjaciel Antoni zawsze podzieli się jakimiś nowinami z dworu Sułtana Jarosława.

 • cezar85

  Oceniono 14 razy 10

  Ruskie grają na nas jak na skrzypcach

  ale Jarek im pokaże... jak się tylko schowa za kuwetą

 • ziggybam

  Oceniono 27 razy 9

  Atakują, bo wiedzą jaki jest dziś najsłabszy punkt UE - Polska. Nikt poza marginesem z Węgier, brexitowcami z UK i neofaszystowskimi odpadkami z innych krajów nie stanie dziś murem za Polską. Do tego doprowadziliśmy za 500+, za uchodźców, za ośmiorniczki.

  Można poczuć jak to było przed II wojną, kiedy niby mieliśmy sojusze ze wszystkimi, ale każdy miał nas gdzieś - na kłótliwość, za partactwo, za nieprzewidywalność. Od razu aktywują się pobliskie siły, które wietrzą łatwą ofiarę.

 • alakyr2

  Oceniono 16 razy 8

  Ruskie sankcje na Polskę - śmiech na sali.
  Robią sobie z Polski wroga - ze swojego najlepszego klienta.

 • realistas

  Oceniono 5 razy 5

  Rosjanie niepotrzebnie wdają się w kłótnię z durniami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX