Prognoza pogody. Kiedy spadnie śnieg? Pierwsze opady już jutro

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w sobotę napłynie do Polski chłodne, arktyczne powietrze. Przyniesie ono ze sobą wyraźne ochłodzenie, a wraz z nim opady śniegu.

Już w ciągu najbliższej nocy przez Polskę przemieści się strefa frontu z przelotnymi opadami deszczu, a lokalnie deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu. Biały opad zobaczymy na wschodzie Polski i w górach. W sobotę rano termometry w Polsce wskażą 0 stopni, co spowoduje przymrozki i oblodzenie. W ciągu dnia również możemy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a gdzieniegdzie samego śniegu. 

>>> Wyniki badań pokrywy śnieżnej na północy budzą niepokój. Renifery głodują, bo nie ma śniegu

Zobacz wideo

Pogoda na niedzielę. Będzie pochmurno, ale opady będą lokalne

IMGW prognozuje, że niedziela również będzie chłodna. W nocy z 30 listopada na 1 grudnia temperatura może spaść do - 3 stopni, a w górach nawet do -7 stopni Celsjusza. Synoptycy prognozują, że w niedzielę zachmurzenie będzie duże, ale deszcz ze śniegiem i deszcz spadną tylko lokalnie. "W dzień temperatura powietrza wzrośnie zaledwie do 0 stopni na Suwalszczyźnie, 1-3 stopni na przeważającym obszarze oraz do 4 stopni na południowym zachodzie i 5 stopni w rejonie Helu" - czytamy w komunikacie IMGW.

Pogoda na poniedziałek. Kolejne opady śniegu i deszczu ze śniegiem

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że opady śniegu i deszczu ze śniegiem będziemy obserwować także w poniedziałek. Śnieg spadnie na wschodzie i południu kraju, a śnieg z deszczem w pozostałej części Polski. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od -1 stopnia w Zakopanem do 4 stopni w Szczecinie

Więcej o: