Pogoda na dziś - środa 6 lutego. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Pogoda na dziś - środa 6 lutego. Meteorolodzy ostrzegają przed pojawiającymi się w Polsce północno-zachodniej i centralnej oblodzeniami.

Prognoza pogody na dziś - środę 6 lutego. W większości kraju temperatury powyżej zera. Synoptycy ostrzegają jednak przed przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i oblodzeniem na drogach. 

Temperatura. W większości kraju temperatury od 1 do 2 stopni powyżej zera

W przeważającej części kraju przewidywana temperatura nie spadnie poniżej 0 stopni, z wyjątkiem regionów podgórskich, gdzie temperatura może spaść do -2 stopni oraz Suwałk, gdzie temperatura w ciągu dnia nie przekroczy -1 stopnia. Najcieplejszymi miastami Polski w środę 6 lutego będzie Przemyśl i Szczecin, gdzie temperatura osiągnie 3 stopnie na plusie. W województwach mazowieckim, małopolskim i zachodniopomorskim temperatura maksymalna to 2 stopnie. W pozostałej części kraju temperatury będą wahać się od 0 do 1 stopnia. W nocy przymrozki w całym kraju.

Mapa temperaturMapa temperatur gazeta.pl

Opady. Zachmurzenie w całym kraju

Na środę 6 lutego nie przewiduje się większych opadów śniegu lub deszczu. W większości kraju prognozowane jest duże zachmurzenie z niewielkimi rozpogodzeniami w ciągu dnia. Miejscowo, głównie w południowo-zachodniej oraz centralnej Polsce mogą pojawić się niewielkie opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Południowo-zachodni wiatr o umiarkowanej sile nie wpłynie zbytnio na odczuwalną temperaturę.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

IMGW przewiduje pogorszenie warunków pogodowych i wynikające z tego ryzyko wystąpienia oblodzeń na drogach w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim i podkarpackim. W ciągu dnia warunki na drogach mogą pogorszyć się także w województwach mazowieckim, lubelskim i łódzkim, gdzie przewidywane są niewielkie opady deszczu ze śniegiem oraz spadek temperatury przy gruncie poniżej 4 stopni.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: