Mikołajki 2015 - prezenty na mikołajki. 8 pomysłów na prezent, które Cię zainspirują!

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. 6 grudnia, w dniu świętego Mikołaja, dajemy bliskim drobne upominki. Nie macie pomysłu na mikołajkowy prezent? Dobrze trafiliście! Poznajcie nasze propozycje na prezenty z okazji mikołajek.
Mikołajki - pomysł na prezent - czekoladki Mikołajki - pomysł na prezent - czekoladki Fot. Shutterstock

Mikołajki - pomysł na prezent - oryginalne czekoladki

W dniu świętego Mikołaja możemy obdarować najbliższych pudełkiem czekoladek. Trochę oklepane? Niekoniecznie. Można wybrać na przykład czekoladki ozdobione kruchymi świerszczami. Francuski producent czekolady Sylvain Musquar do dekoracji swoich produktów wykorzystuje świerszcze i larwy. Dla dodania specjalnego efektu ozdoby pokryte są jadalnym złotem. Można też zamówić spersonalizowane czekoladki ozdobione imieniem osoby, którą chcemy obdarować lub zabawnym napisem. Czekoladowe smakołyki - nawet te zwykłe, bez zabawnego napisu - na pewno umilą naszym najbliższym dzień świętego Mikołaja.

Mikołajki - pomysł na prezent Mikołajki - pomysł na prezent Shutterstock.com

Mikołajki - pomysł na prezent - kalendarz adwentowy dla kobiet

Popularnym prezentem na mikołajki jest słodki kalendarz adwentowy. Nowością na rynku są kalendarze adwentowe dla kobiet, które - zamiast czekoladkami - wypełnione są np. miniaturkami kosmetyków do makijażu i pielęgnacji. Osoba obdarowana takim kalendarzem będzie mogła każdego dnia aż do Świąt wyjmować z niego jedną niespodziankę. W zależności od tego, jaki kalendarz wybierzemy będą to kosmetyki do makijażu, drobna biżuteria, małe mydełka, balsamy do ciała, szampony lub mieszanki herbat.

W dniu świętego Mikołaja nie zapominajmy o czworonogach. Specjalnie z myślą o nich powstały  kalendarze adwentowe wypełnione przysmakami. Chyba nikt nie ucieszy się tak ze smakowitego prezentu tak jak pies.

Papier toaletowy z banknotami Papier toaletowy z banknotami Wikimedia

Mikołajki - pomysł na prezent - papier toaletowy z banknotami lub sudoku

A może potraktować dzień świętego Mikołaja z przymrużeniem oka? Miłośnikom łamigłówek możemy podarować rolkę papieru toaletowego z zagadkami sudoku. Podobno każda zagadka jest inna, aż do samego końca. Dostępny jest również papier toaletowy z banknotami (do wyboru euro, dolary lub złotówki). To może być dobry prezent na mikołajki dla tych, którzy w toalecie chcieliby poczuć się jak bogacze. Osobom zaangażowanym politycznie mógłby natomiast spodobać się papier toaletowy z wizerunkami polityków.

Mikołajki gadżety budzik Mikołajki gadżety budzik Wikimedia

Mikołajki - pomysł na prezent - nietypowy budzik

Ciekawym pomysłem na mikołajkowy prezent są różnego rodzaju gadżety, np. budzik o nietypowym kształcie lub kolorze. W sklepach z gadżetami znajdziemy budzik snajpera, do którego się strzela i trzeba trafić w tarczę, aby go wyłączyć. Jest także budzik-dynamit, który wygląda jak prawdziwy dynamit z podpiętymi do wyświetlacza kablami. Dla wyjątkowych śpiochów dobry będzie budzik, który w momencie włączenia alarmu rozrzuca po pokoju kawałki puzzli i nie wyłączy się, dopóki nie zostaną one pozbierane i ułożone na budziku.

Mikołajki - pomysł na prezent - masaż Mikołajki - pomysł na prezent - masaż Shutterstock

Mikołajki - pomysł na prezent - karta podarunkowa

Czasem ciężko zdecydować się na konkretny prezent na mikołajki. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest karta podarunkowa. Obdarowana osoba będzie mogła samodzielnie wybrać atrakcję w zależności od dostępnej na karcie kwoty. Wybór atrakcji jest duży: od zabiegów pielęgnacyjnych jak masaż lub czekoladowy peeling po jazdę samochodami wyścigowymi czy lekcje salsy. Najtańsze karty podarunkowe są dostępne za kilkadziesiąt złotych.

Mikołajki - pomysł na prezent - książki Mikołajki - pomysł na prezent - książki Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl

Mikołajki - pomysł na prezent - książka z zakładką

Książka to uniwersalny prezent, który sprawdza się przy każdej okazji, również w dniu świętego Mikołaja. Elektroniczne czytniki są coraz bardziej popularne, jednak są też tacy, którzy za nic na świecie nie zamieniliby książki drukowanej na papierze. Do książki można włożyć zakładkę - to miły dodatek do prezentu. Niektóre zakładki same w sobie są świetnym prezentem na mikołajki, np. zakładka z drewnianymi nogami, które wystają z książki.

Mikołajki - pomysł na prezent - ciasteczka Mikołajki - pomysł na prezent - ciasteczka Fot. Shutterstock

Mikołajki - pomysł na prezent - Do It Yourself

Prezentów na mikołajki nie musimy kupować, możemy sami je zrobić. W dniu świętego Mikołaja upieczmy ciastka z cynamonem o nietypowym kształcie. Dla naszych bliskich ważniejszy od samych prezentów może być czas, jaki im poświęcimy.  Być może zabiegana mama (lub zabiegany tata) małego dziecka bardziej niż z książki ucieszy się z własnoręcznie zrobionych przysmaków, do których dorzucimy np. kupon na 10 godzin czasu tylko dla siebie. Oczywiście w tym czasie to my będziemy musieli zająć się dzieckiem i wziąć na siebie inne obowiązki.

Mikołajki - pomysł na prezent - czapka Mikołaja

Prezenty możemy włożyć do świątecznej skarpety lub czapki Świętego Mikołaja. Czapka sama w sobie jest fajnym prezentem na mikołajki. Na pewno przyda się na Święta!

Więcej o: