Wakacje maturzysty, czyli najdłuższe wakacje w życiu

Bezkarne nicnierobienie czas zacząć. Maturzysta zdał już wszystkie egzaminy i przyszła pora na zasłużony odpoczynek: czteromiesięczne, prawdopodobnie najdłuższe w życiu wakacje. Jak powinien je wykorzystać? Pójść na staż do korporacji, załapać się do pracy, wyjechać na wakacje życia, imprezować, poznać drugą połówkę, przeżyć niezapomnianą przygodę, spędzać czas aktywnie? Podpowiemy jak dobrze wykorzystać ten czas, aby się nie zanudzić z nadmiaru wolnego czasu.

Wakacje maturzysty - zdobądź doświadczenie w pracy

Warto wykorzystać czteromiesięczną labę na podjęcie pierwszej pracy. Pozwoli to nam uwierzyć w siebie, nabrać poczucia własnej wartości, zdobyć ciekawe doświadczenie. Świetną sprawą na rynku pracy są też staże i praktyki, które pozwalają się sprawdzić na danym stanowisku pracy, odkryć swoje mocne i słabe strony, przygotowują do pełnienia określonych zadań. Zaświadczenie czy certyfikat od pracodawcy pomaga w znalezieniu dobrej pracy.

Taki Taki "ogórek" wyjedzie na ulice Płocka w czwartek AGNIESZKA SADOWSKA

Wakacje maturzysty-wyjedź na wyprawę życia

Posmakuj wolności. Zabierz znajomych, wsiądź do pociągu czy autobusu lub złap stopa i przenieś się w wymarzone miejsce. Taki wypad nie musi być bardzo kosztowny. Wynajmij tanią kwaterę lub przeżyj niesamowitą przygodę na polu namiotowym. Odpoczynek pod namiotem może przynieść dużą radość. Weź gitarę, pośpiewaj piosenki biesiadowe przy ognisku. Zrób coś szalonego. Popływaj nago w jeziorze czy w morzu. Na łonie natury, nabierzesz nowych chęci do życia i energii. W paczce znajomych na pewno nie zabraknie pomysłów na zabawę. Zrób ciekawe zawody czy podchody z ukrytymi skarbami.

Wakacje maturzysty-wieczna impreza

Impreza aż do października? Brzmi dobrze? Umów się ze znajomymi na cotygodniowe wyjścia do klubów. Śpiewaj karaoke, tańcz i korzystaj z życia. Napij się ulubionego drinka. Tylko zachowaj umiar.

Aktywny wypoczynek Aktywny wypoczynek Shutterstock

Wakacje maturzysty-spędź czas aktywnie

Zapisz się na zajęcia aquareobiku, squasha, pojeździj na gokartach, skocz ze spadochronem. Możesz też wykonywać bardziej tradycyjne ćwiczenia fizyczne czyli uczęszczać na zajęcia fitnessu czy zumby. Pamiętaj jednak, że takie formy wypoczynku są niezwykle kosztowne.

Nowe znajomości Nowe znajomości fot. Shutterstock

Wakacje maturzysty-poznaj swoją sympatię

Wakacje sprzyjają poznaniu drugiej połowy. A nawet jeśli nie, to co jest w niewinnych randkach, docieraniu się, odkrywaniu swoich charakterów czy w pierwszych pocałunkach.

Jest wiele form aktywności, wypoczynku, które można polecić. Warto zastanowić się nad sobą i nad tym co chciałoby się robić, kim chciałoby się być w dorosłym życiu. To dobry moment na refleksję o sobie.