Rekrutacja na studia. Akademia Górniczo-Hutnicza, czyli AGH - najchętniej wybierane kierunki w rekrutacji 2015. Kandydaci szturmowali...

Rekrutacja na studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zakończyła się parę dni temu. Uczelnia opublikowała listę osób przyjętych na studia w pierwszej turze rekrutacji, oraz podała spis najbardziej obleganych kierunków. Sprawdź, jakie kierunki najbardziej chcieli studiować kandydaci na AGH!

Rekrutacja na studia na AGH. Miejsce 10 - elektronika

Na ostatnim miejscu w pierwszej dziesiątce najchętniej wybieranych kierunków znalazła się elektronika na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. Liczba osób na jedno miejsce wyniosła 4,8.

Drukarka 3D, wykorzystywana w inżynierii biomedycznej Drukarka 3D, wykorzystywana w inżynierii biomedycznej Fot. Kacper Kubiak / Agencja Wyborcza.pl

Rekrutacja na studia na AGH. Miejsce 9 - inżynieria biomedyczna

Na przedostatnim miejscu w Top 10 Akademii Górniczo-Hutniczej uplasowała się inżynieria biomedyczna na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Liczba kandydatów na jedno miejsce to również 4,8.

Rekrutacja na studia na AGH. Miejsce 8 - teleinformatyka

Miejsce ósme w rankingu najpopularniejszych w tym roku kierunków na AGH zajęła teleinformatyka na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. O jedno miejsce ubiegało się 5,0 kandydatów.

Rekrutacja na studia na AGH. Miejsce 7 - automatyka i robotyka

Oczko wyżej uplasował się kierunek automatyka i robotyka, który prowadzony jest na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. O jedno miejsce na tym kierunku walczyło 5,1 kandydata.

Budownictwo Budownictwo fot. Shutterstock

Rekrutacja na studia na AGH. Miejsce 6 - budownictwo

Na miejscu szóstym w rekrutacji na studia 2015 na AGH znalazło się budownictwo na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii. Liczba chętnych na jedno miejsce wyniosła 5,4.

Rekrutacja na studia na AGH. Miejsce 5 - informatyka stosowana

W połowie stawki rankingu Top 10 najbardziej obleganych kierunków na AGH uplasowała się informatyka stosowana na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Liczba kandydatów na jedno miejsce to 5,5.

Ekologiczne źródła energii Ekologiczne źródła energii Fot. Łukasz Żołądź / Agencja Wyborcza.pl

Rekrutacja na studia na AGH. Miejsce 4 - ekologiczne źródła energii

Miejsce czwarte zajął kierunek o nazwie ekologiczne źródła energii na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska. O jedno miejsce starało się 5,6 kandydata.

Ekonometria Ekonometria Fot. Shutterstock

Rekrutacja na studia na AGH. Miejsce 3 - informatyka i ekonometria

Pierwszą trójkę w rankingu najbardziej obleganych kierunków studiów na AGH w rekrutacji 2015 otwiera kierunek informatyka i ekonometria na Wydziale Zarządzania. Liczba chętnych na jedno miejsce wyniosła 6,2.

Rekrutacja na studia na AGH. Miejsce 2 - informatyka

Na podium wśród najpopularniejszych kierunków 2015 na AGH uplasowała się informatyka na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Liczba kandydatów na jedno miejsce to 6,9.

Mechatronika jest najbardziej obleganym kierunkiem na AGH Mechatronika jest najbardziej obleganym kierunkiem na AGH Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl

Rekrutacja na studia na AGH. Miejsce 1 - mechatronika

Niekwestionowanym liderem wśród najbardziej obleganych kierunków w rekrutacji na studia 2015 na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie okazała się mechatronika na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. O jedno miejsce na tym kierunku walczyło aż 8,0 kandydatów.

Więcej o: